Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti együttlétnél...

Terhesség alatti együttlétnél mire figyeljek? úgyértem utána? (görcsölés, barnázás)

Figyelt kérdés
15hetes vagyok,és a héten leszünk először együt a párommal mióta terhes vagyok,és sajnos nagyon félek:S de már várt eleget,nem várhatom el tőle,meg most már én is szeretnék együtt lenni vele,csak félek,nehogy valami baj legyen.Arra lennék kíváncsi,hogy együtlét után mire figyeljek?Ha görcsölök az baj?Mert hallottam hogy utána ez természetes,de azt is hogy ha görcs van akkor baj,és irány a doki.Akkor most melyik?És mennyi ideig "tarthat"a görcs ami még normális?Meg ha esetleg barnáznék az baj lenne?Bocsánat a sok kérdésért,de félek,és tudni szeretném mikor forduljak orvoshoz ha lenne valami,de remélem semmi nem lesz.
2010. febr. 23. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi a legelső napoktól kezdve együtt vagyunk a párommal. Amire figyelni kell: hogy neked kényelmes és kellemes legyen; a pocakot az Apuka ne nyomja meg; az túlzottan heves együttlét sem jó. Ha zárt a méhszájad, akkor nem kell tartanod tőle.

Bár nekem eddig még szex után se görcs se barnázás nem volt, ha mégis ilyet tapasztalsz hív föl az orvosod. (Biztos ami biztos alapon én ezt tenném.)


Szintén 15hetes kismama

2010. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)óvatosak leszünk az biztos,a méhszájam meg fogalmam sincs hogy zárt e vagy sem,mert eddig soha nem mondták,és a papíromon sincs rajta:S Vizsgálat legutoljára 9-10hetesen volt,azóta nem,csak Uh-ok.
2010. febr. 23. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is végig szerelmeskedtünk az egész terhességet :) Még aznap reggel is,amikor este már elfolyt a víz :)


Az elején még könnyebb,mert ugye nem nagy a hasad,de aztán...hajjjajj...:D Nekem tehresség alatt,amikor már nagy volt a hasam, és már azért nem úgy mozogtam(32.héttől),akkor ez a póz vált be:


[link]

és ez:

[link]


Előtte,amíg nem volt hasam,mentek a szokásosak, a lényeg az volt,hogy ne nyomja be teljesen,mert kellemetlen lett volna(előtte volt,hogy durván szexeltünk és nagyon megnyomta,akkor nagyon fájt)

és ugye ne túl vadul,mert akkro vérezhetek, meg baj lehet...mondjuk ez hiányzott azért:D


Nyugodtan csináljátok, a baba ennek csak örül ^^

2010. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Orgazmus után előfordulhat pici méhfeszülés, pár méhösszehúzódás, ettől nem kell megijedni. Langyos zuhanytól, magnéziumtól (Magne B6), pihenéstől elmúlik. A párod ügyeljen rá, hogy ne legyen heves, ne hatoljon be mélyre, ne nyomja a pocakodat.


Terhesség alatt megduzzadnak a nyálkahártyák testszerte, így a hüvelyben is. Előfordulhat, hogy szűkebb vagy, mint eddig. Jó, ha van kéznél síkosító. Pár csepp vér vagy egyszeri, kicsi barnázás normális lehet, ha a vérbő nyálkahártyát véletlenül megsértitek, de ennél több vér, tartós barnázás vagy fájdalmas görcs, kifejezett vérzés mindenképpen azonnali orvost jelent.


Aggódni azért nem kell: egészséges terhességnél az utolsó pillanatig lehet szeretkezni probléma nélkül.


32h km

2010. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá, hogy mindenképp használjatok óvszert!
2010. febr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)óvszert mindenképpen használunk végig,mert amúgyis hajlamos vagyok sajnos minden fertőzésre..stb:S
2010. febr. 24. 12:00
 7/7 anonim válasza:

Két gyerekem van most a harmadikkal 15hetes vagyok én is.

Semmi gond nem volt soha a sex-el de arra valóban figyelni kell, hogy ne legyen durva de azt érzed úgyis.Amúgy arra figyelj, hogy azért mert terhes vagy ne hanyagold a párod most van az utolsó időszak amikor csak egymáséi vagytok legyen romantikus ez az időszak.A terhesség végén jó ha nem óvszerrel csináljátok mert méhszáj érlelő a sperma és segít abban hogy tágulj "természetes " úton.Tényleg hasznos a végén.Tapasztalat.Állítólag meg a pici érzi az összhangot és állítólag annyira megnyugodhat hogy szex alatt el is alszik a méhbe.hi

2010. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!