Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres anyukák! Hányadik hétre...

LN09 kérdése:

Ikres anyukák! Hányadik hétre és milyen súllyal születtek meg ikerbabáitok?

Figyelt kérdés

Ismerőseim között van egy lány, aki 30. hétre szülte meg ikerbabáit, emiatt félek a koraszüléstől.

Elég picike vagyok ( 156cm/60kg) és félek, hogy nem fognak sokáig bent maradni! Számít, hogy valakinek milyenek az arányai?


2010. febr. 15. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

35 hét 5 napra szültem 2500 és 2400 grammal.

Én azt gondoltam, számít az alkat, de az ismerőseim között több hármasikres kismama is van, mindannyian kifejezetten vékony testalkatúak voltak és nem is túl magasak.

Ne idegeskedj, inkább pihenj sokat!

Sok sikert

2010. febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Anyumat nem mondanám kövérnek vagy nagyon magasnak volt neki terheség elött egy kis súlyfelesleg,de ő ezt terheség alatt leadta és nem is hízott semmit max vissza azt az 5 kg-t. 36 hétre születtek meg az öcsikéim 1850g és 2100g-mal.Teljesen egészségesen.

Ne izgulj biztosan minden rendben lesz és egészséges manókáid születnek majd.Pihiz sokat!

Boldog babavárást!

2010. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Rokonoknál vannak ikrek, 38. hétre születtek, 2777 és 2778 grammal :)
2010. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
40.héten burokrepesztéssel indították,1 óra alatt megszülettek a lányok:3100 és 3300g,52 és 54cm.:)Én magas vagyok-173cm-,és vékony-58kg-mal kezdtem a terhességem-,de az,h mekkorára nőnek az ikrek,inkább attól függ,meddig bírod benntartani.Nekem a szülés előtt egy hónappal már teljesen kinyílt a méhszáj,de vastag volt a magzatburok,és annyira jól bírta,h repesztéssel indítottak a 40.héten.
2010. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Barátnőm törpéi a 36. héten császárral: 49 cm 2950, 51 cm 3450!!!

Alig hittünk a szemünknek-fülünknek!

Sok sikert, pihenj sokat, egészséges babavárást!

2010. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Remélem nem fogok megszülni korán. Ha a 36. hétig kihúzom akkor már boldog leszek!

Azért gondolom, hogy korán bújnak ki, mert tényleg nem vagyok egy magas típus, és ha nem férnek el, akkor gond van. Sokszor már most olyan mintha kevés lenne a helyük, pedig még csak 20 hetes vagyok.


Sokat pihenek, két hónapos terhes korom óta vagyok táppénzen. Tehát nem dolgozok, nem ér stressz.

2010. febr. 15. 21:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ikreket várok, még csak 10 hetes vagyok, viszont hasonlítunk: 160 cm vagyok és 63 kg. Én is tartok tőle hogy előbb kibújnak, és is kiegyeznék a 36. hétben. Félek hogy korán nyílni fogok, a második terhességem, úgyhogy még nagyobb az esély rá így.

A lányommal nem volt nagy hasam, bár hozzám képest méretes volt, a lányom 11 nappal előbb 2800 grammal született, így ez alapján 36 hétre örülök ha 2200 gr körül lesznek.

Bár még azon izgulok, hogy megmaradjon mind a kettő. Egypetéjűek, nincs a családban iker, úgyhogy nagyon várja őket mindenki.

Hogy viseled a terhességet? Mikor kezdted őket érezni? Egy vagy kétpetéjűek?

Ne haragudj, nem akarok tolakodó lenni, csak ha van kedved akkor válaszolj.

Minden jót!

2010. febr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Dehogy veszem tolakodásnak :)

Jól viselem a terhességet, eddig a 20 hét alatt 3x hánytam. Kisebb rosszul léteim voltak, de nem vészesen. Első terhességem, nálunk sincs a családban ikerpár, de én ovuláció indukcioval estem teherbe, ezért vannak ikerim.

16. héten éreztem először, hogy megmozdultak, mostanra már igen erősen gyötörnek :) Éjjelente nem sokat alszok, de bőven megéri :)

Az én ikreim keresztbe vannak, vagyis az alsó hosszában fekszik, a feje balra van, a másik baba függölegesen fejjel lefelé :) A lába a köldökön felett van picivel, pár napja érzem, hogy ő is nagyon beindult.


Ha majd mész a 16. heti AFP vérvételre, ne lepődj meg, biztos magas lesz. Nekem is igen magas volt, ezért kell mennem genetikára. De azt mondták, hogy biztos csak azért mert ikrek. a 18. heti Uh-on minden oké volt, tehát biztos csak ez miatt volt magasabb.


Ha kérdésed van, szívesen válaszolok :)

2010. febr. 16. 14:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: kétpetéjüek :)
2010. febr. 16. 14:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor szulettek neg az ikreid kedves kerdezo? :)
2016. szept. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!