Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhes vagyok, mit...

13 hetes terhes vagyok, mit lehet ilyenkor sportolni? Természetesen csak nagyon óvatosan. Nem szeretnék nagyon elhízni. Mi az, ami nem árt a babának? A sétán kívül, természetesen, mert azt napi szinten űzzük.

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én úsztam, persze ahogy haladt az idő, egyre inkább csak nyugdíjas tempóban :) ezt pl. tudom javasolni. meg gyakorlatilag bármilyen mozgás, amiben nem nyújtózkodsz, jó lehet, ha lightosan csinálod :) van olyan fittness-video is, ami direkt kismamáknak készült, megvan, melyik trimeszterben melyiket csinálhatod.
2010. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig is sportoltál valamit, akkor azt folytathatod "lájtosan", csak arra figyelj, hogy ne legyen megerőltető (és persze csak akkor, ha problémamentes a terhességed!). Bár bizonyos sportok (tenisz, lovaglás, és ami ugrálással jár, az nem annyira ajánlott)

Új sportba ilyenkor nem jó kezdeni. Úszás, kényelmes kocogás lehet, később kismamatorna.

Ha a táplálkozásra odafigyelsz, akkor nem fogsz vészesen elhízni, néhány kiló meg teljesen normális. (És ez alkatfüggő is!)

Jó babavárást!

2010. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úszás, séta, kismamatorna, jóga, Pilates. Szerintem a Callanetics is belefér.


Semmi rázkódással, kifulladással vagy ízületi sérülés veszélyével járó sportot ne űzz (futás, kerékpározás, símelés stb).

2010. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. febr. 15. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!