Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés az első magzatmoz...

Milyen érzés az első magzatmozgás és mikorra várható?

Figyelt kérdés
Én most 15 hetes vagyok és olyan enyhe szurkálás, nyilallás szerű érzést érzek a pocimban néha. Ez az? Vagy ez csak a méh növekedése? Fura mert ezt még nem éreztem mostanáig..
2008. aug. 25. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy az első babánál ált. a 18-20. hét környékén lehet felfedezni a magzatmozgásokat, de nekem pl. már a 16. hét környékén érezhető jele volt, hogy a baba mozog. A vékonyabb testalkatú mamák jobban érzik. Olyan volt, mintha kis buborékok pattognának bennem, néha azt mondtam, hogy olyan, mintha gereblyézne odabent :) Ahhoz is szokták hasonlítani, mintha pillangók repkednének a hasadban. A nyilalás-szurkálás szerintem még nem az.

31 heteske

2008. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a 17. hét körül már érezgettem valamit (mintha belülről simogatna valami), aztán a 20. héttől már határozott rugdalásokat. Kicsi szurkálás szerintem is inkább a méh növekedése. Kitartás, nemsokára téged is rugdal a baba lelkesen :) Minden jót, 25 hetes kismami
2008. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia


nekem olyan volt mintha lufik szálltak volna fel,vagy pillangók repkedtek volna a pocimban,19 hetesen éreztem elöször. aztán majd 30.hét felett lesznek olyan erős rugások,h csak naaaa,meg amikor láttod a talpát,vagy a fenekét ahogy kidugja,meg ahogy a könyökét elhuzza, vagy ahogy eldeformálodik a pocid,ahogy egyik oldalról a másikra költözik:-)))) vagy ahogy éppen a hugyholyagodon fog csuklani:-))) irigyelek h még előtte állsz

5 hetes kisfiú anyukája

2008. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Én a 12.hetet töltöm be holnap,de én már érzem őt.Esténként mikor lefekszem,olyan mintha belül nekilökődne a hasfalamnak.Igaz nekem már a 4.terhességem,azt mondják ilyenkor korábban megérzi az ember!Ha ő mocorog azt biztosan megfogod érezni!
2008. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez inkább a méhed lehet szerintem.

Általában a 16-20 hét között jelentkezik a kicsi.

Nekem olyan érzés volt, mintha egy buborék szétdurrant volna a pocimban:-) Aztán meg egyre sűrűbben éreztem, egyre határozottabban. Végül 18 hetesen lettem biztos abban, hogy amit akkor éreztem már 15 hetesen, az is a baba volt:-)

De én is nagyon vártam már ilyenkor:-))

2008. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is 15 hetes vagyok, és jó néhány napja olyan érzésem van sokszor, mintha egy madártollat húznának végig a pocimban belül. Ez az 1. terhességem, de biztos vagyok benne, hogy a baba mozog. Nem tudom, ez mennyire testalkat függő, én vékony vagyok, 170 cm és 54 kg.

Nekem is szokott szúrkálni, de szerintem az csak a méh növekedése. Hamarosan neked is egyértelmű lesz, minden jót nektek! :-)

2008. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első babánál a 20. hét az esedékes.

Én a 15. héten éreztem kis szurkálásokat, vagy lufipukkanáshoz szerű érzéseket, majd 2 hétig semmi.

Aztán a 17. héten kaparászsát, csikizést éreztem, vagy épp magát teljes mértékben a babát.

Elhiszem, hogy nagyon várod már, de a 15. héten még nagyon kicsike. Ahhoz, hogy biztosan őt érezd, meg kell nőnie és erősödnie. 2-3 hét és tutira őt fogod érezni. :)

18 hetes kismama

2008. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 15 hetes vagyok, bár a doki azt mondta, h szerinte kb 1 héttel többnek néz ki a pici. Na mind egy. Szurkálások nekem is vannak, én 169 cm, és 55kg vagyok. Az első határozott rúgásait tegnap este éreztem, nem rebegést, nem tollpihét és nem is buborékokat, hanem rendes rúgást, mintha ki akarna valami törni..persze nem durván.(még) Szerintem mondjuk ez mindenkinél más, két egyforma terhesség nincs.

Hidd el, ha valóban megmozdul, azt érezni fogod, és ha valaki azt mondja h az még nem az volt, akkor is állj ki az igazadért, hiszen te érzed.

2010. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A nyilalás szerintem attól, hogy tágul a méhed..
2021. febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!