Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség esetén hogyan...

Terhesség esetén hogyan oldjam meg a délelőtti/reggeli vizsgálatokat, munkaidőben? (Ultrahang, vérvétel, stb.)

Figyelt kérdés

Már nagyon szeretnénk a babát, de közben átpörgettem már azt is az agyamban, hogyha sikerül, akkor hogyan oldom meg a vizsgálatokat úgy, hogy a cégnél ne tudják, legalábbis addig, amíg nem lesz publikus, kiskönyvvel, ahogy kell.

Szabadság arra a napra? Nálunk ügyes-bajos dolgok intézésére elengedik az embert, de pont engem nem szívesen, mert a munkám olyan, hogyha bármi van pont akkor, amikor nem vagyok ott, a főnöknek kell helyettesítenie. Szóval a főnök azt szereti, ha ott vagyok.

Vagy olyan dokit kellene keresni, akinek a magánrendelőjében ultrahang, plusz egyéb gépek is vannak? Ez meg árban húzósabb. Igazából nem vagyok kötött, mert az eddigi dokim nem vállal szüléseket.

Szóval az érdekel, hogy az elején hogyan oldjátok meg ezt a kérdést.

Köszönöm a válaszokat!


2008. aug. 23. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem simán meg tudod oldani, ugyanis nem kell túl sok vizsgálatra eljárni a 12. hétig, márpedig addig legkésőbb úgyis lesz kiskönyved. Persze van olyan, aki hetente-kéthetente elmegy dokitól már 5 hetes korától kezdve, de nem kötelező, sőt, szerintem túlbonyolítani sem kell a dolgokat.

Ha nem vagy türelmetlen és nem is észlelsz olyan tüneteket, amelyek miatt aggódsz (vérzés, erősebb görcs), akkor eleve ráérsz 7-8 hetesen menni először nőgyógyászhoz, akkor már szívhang is lesz. Ő küld vérvételre és védőnőhöz, nem tudom, hogy melyikhez jutsz el hamarabb, de a védőnő első találkozáskor már ki is állítja a könyvet, tehát innentől kezdve bejelentheted a munkahelyeden a dolgot és járhatsz legálisan vizsgálatokra. Nem tudom, hogy te hol élsz és hova akarsz járni nőgyógyászhoz, de én például Pesten végig sztk-s dokihoz jártam, mert ő volt a legjobb, akit találtam, ott pedig nem csak délelőtt volt rendelés, hanem délután is, váltott napokon.

Ha tudsz te is menni délután dokihoz (ha magánhoz mész, akkor szinte biztos, hogy tudsz) és hamarabb lesz időpontod a védőnőhöz, mint a laborba, akkor nagy eséllyel elég egy szabadnapot kivenned, vagy ha tudod, akkor beszervezheted egymás utáni napra a labort és a védőnőt, akkor akár betegszabit is kérhetsz.

Inkább az a kérdés, hogy mi történik, ha émelygős kismama leszel. Én nem voltam az, de egy munkatársnőm négy héten keresztül szinte folyamatosan hányt, először még próbált dolgozni, de két hét után a főnök küldte el betegszabira, amíg túljut ezeken a heteken, mert amikor nem a mosdóban volt, akkor sem tudott a munkájára koncentrálni, annyira rosszul érezte magát. A vizsgálatokat meg lehet oldani, de ha esetleg már bejelentés előtt rád törnek a reggeli rosszullétek, akkor nagyon nehéz lesz titkolni az állapotodat.

2008. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez elég sok mindentől függ. Ha a terhességed alatt semmi gond nem merül fel, akkor valóban elég ritkán kell vizsgálatokra menni, tehát elvileg 1-1 nap szabival, vagy fél napokkal megúszod. Nekem sajnos kiderült egy genetikai betegségem, aminek következtében kb 2 hetente megyek különböző vizsgálatokra (ultrahang, hematológus, nőgyógyász, védőnő)és mindez a szabim rovására megy. Nálunk Győrben sjanos már egy uh vizsgálatra is sokszor órákat kell várni:( De azzal is számolnod kell, hogy nem fogod jól viselni a terheséget, és lehet, hogy már viszonylag korán táppénzre kell menned.

Végül is az elején, amíg nem akarod nagydobra verni, elmehetsz mgánrendelésre is, a 12. hétig kb 2-szer kerülhet rá sor, az meg anyagilag nem olyan húzós. Viszont a vérvételt nem tudod "megúszni", arra kell majd szabi. Ha pedig már publikus a dolog, úgyis kénytelenek lesznek elengedni a vizsgálatokra! Mielőbbi babásodást!!!

2008. aug. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Azt tudod hogy a vizsgáltokra a munkaadónak el kell engednie munkaidőben? Nem kell szabit kivenni, sem bedolgozni!!
2008. aug. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia.Az utolsó válaszolót kiegészíteném azzal,hogy alkalmanként 3 óra az amit ugymond áll a cég,ha vizsgálatokra mész,amit nem kell ledolgozni és nem vonhatják le a fizudból és kötelességük elengedni.Ha több akkor kell szabit kivenni.
2008. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat. Igen, azt tudom, hogyha van már kiskönyvem, akkor viszonylag jóval több jog megillet, mint egy nem terhest, mindnképp hasznosak voltak a válaszaitok. Köszönöm!
2008. aug. 24. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Persze, a munkáltatónak el kellENE engednie, ám ez nálunk nem így megy, így kénytelen vagyok a szabimat felhasználni. Persze elmehetnék táppénzre is, és akkor a 2magam ura vagyok", de pillanatnyilag nagy szükségem van a fizetésemre, így a munkaadó diktál!!!
2008. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolónak,hátha segítség.Ez a 3 óra úgy tudom,törvénybe van szabályozva,úgy ahogy az is,hogy ha van kiskönyved,védett vagy.Már nem tudom meyik oldalon olvastam,de annó próbáltam mindent megkeresni,ezekkel a témákkal kapcsolatban,mert az én cégem sem volt mindíg korrekt!Mondjuk az meg a mi "kötelességünk" szerintem,hogy időben szóljunk és ha lehet ne pont munkaidőben kelljen menni.Mondjuk ez a vérvételnél nem lehetséges.Én egyszer kértem szabit,de akkor már 3 órára az Ekg-n ültem,úgy gondoltam így korrekt.Nem is volt gond ha mennem kellett.32 hetes pocis
2008. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi:órája
2008. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megtaláltam: [link]

Én tudtam rosszul,nem 3 óra,hanem teljes időtartam. 107-es paragrafus.

2008. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Lányok, köszönöm a válaszokat! Bár már ott tartanánk, hogy ez a kérdés égetően fontos, mert VALÓS probléma szülte! Remélem, mihamarabb az lesz.

Köszönöm!

2008. aug. 25. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!