Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van okom aggódni hogy baj van...

Van okom aggódni hogy baj van a Babával?

Figyelt kérdés

A kérdező kommentje:



Az előző várandóságom alatt magas volt a vérnyomásom, volt hogy 160/110 .. Kisfiam a 36.hétre született 2400 grammal és 50 cm-rel. Doxiumot kellett szednem a várandóság végén de talán egy hónapig szedtem..


Kisfiam 32 hetes uh méretei a következők voltak:


Bpd:82,6mm. (33+2 nap.)

HC: 289,0mm. (31+6 nap.)

AC: 279,7mm (32 hét)

Fl: 61,3mm. (31+6nap.)

Becsült súly: 1888gramm.


Most a következő eredményeket mérték:

Bpd: 79,2mm. (31+6 nap.)

HC: 267,9mm.(29+1 nap.)

AC: 250,8mm.(29+2 nap.)

FL: 60,8 mm (31+4 nap.)

Becsült súly:1531 gramm


Annyit hozzáteszek hogy a saját számításom szerint 31 hetes és 4 napos voltam az ultrahang idején..

ha minden igaz ez esetben kislányt várunk, legalábbis már hatszor mondták ezt. És még annyi hogy 28 hetesen voltam dokinál mert jelentkezett egy fajta folyás amitől meg ijedtem, eddig nem volt és az előző várandóságom alatt sem tapasztaltam ezt... a lényeg hogy elmentem ott csináltak egy uh-t ahol a doki kérdezte hogy biztos hogy a 28.-hétben járok-e mert Ő azt mondta hogy nagy ( a becslés szerint akkor volt 39 cm és több mint egy kg ) és még azt is mondta hogy nagyobb lesz mint a Fiam.. ez a doki meg már azt mondta hogy kicsi lesz... én már nem tudom hogy kinek a véleményét nézzem.. ezesetben nincs fogadott orvosom míg Fiamnál volt.. akkor az volt a mérvadó amit az a Doki mondott mivel más nem vizsgált... soha.. rettegek ígyis a koraa szüléstől.. de ez most rátett még egy lapáttal... Ráadásul tudom hogy mára már nem nézik de védőnőm javaslatára megnézettem.. és az AFP eredményem sem volt jó.. így nagyon félek hogy retardált babám lesz.. :( de mindenhol csak azt a választ kapom hogy ne aggódjak minden oké. csak én túl aggódom ezt az egészet.. most 2 hét múlva megyek egy újabb uh-ra ott megint mást mondanak akkor tuti belebolondulok már..


2015. jan. 27. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezekkel az értékekkel a világon semmi gond. Arról már nem is beszélve, hogy vagy így van vagy nem. :) Mennyi volt az AFP?
2015. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
0,64 MOM voltam genetikai uh-n 2 szer és tanácsadáson is ott azt mondták ne aggódjak..
2015. jan. 27. 14:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Így van, ne aggódj. nekem is ennyi volt a középsővel. Nem véletlenül vett ki a protokollból. Viszont érdemes elővenni a citromfű teát, mert az idegeskedés végül megint felnyomja a vérnyomásod. Csigavér!!! Pár hét és ismét szagolgathatod azt a csodás illatot. :)
2015. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igyekszem megnyugodni,de ami azt illeti nem igazán könnyű...
2015. jan. 27. 14:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudom. De minden létezőt kövess el, meditáció, teák, programok stb.
2015. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elég ha a létező legtöbb időt a Kisfiammal töltök :) akkor kapcsolok ki igazán :)
2015. jan. 27. 15:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ez rossz AFP,akkor az énkislányomé horror.0,57 körül volt. 16 hónapos egészséges kislány.


Szerintem túlaggódod.

2015. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem is volt nagy a majdnem 1 kg-val! Nekem a 30. héten 2040 grammot mértek, 4100-al szültem! Szerintem sincs miért aggódnod...
2015. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Több mint egy kg ot mondott,de pontosan mennyit arra nem emlékszem.. Szép nagy Babád született :)
2015. jan. 27. 19:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Most is babat varok, mar elore felek, a masodikok mindig nagyobbak!  Azert remelem most is meguszom a csaszart!
2015. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!