Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik, ha kinyílik a...

Mi történik, ha kinyílik a méhszáj, de orvoshoz vizsgálatra csak 1,5-2 hét múlva kell mennem? Lehet valami komoly bajunk?

Figyelt kérdés
19. hétben járunk.
2008. aug. 21. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szió! Miből gondolod, hogy kinyílt? Sokat keményedik a hasad, vagy görcsölsz? Nekem a 20. héten mondta meg a doki, hogy nyitva van a külső és a középső méhszájam is. Nekem nem igazán volt tünetem csak többet keményedett a hasam. Igaz, nekem a második baba. Most 21 hetes vagyok, és sajnos feküdnöm kell sokat, pihizni, nem szabad emelni vagy fizikai munkát végezni, terhelni és no sex! Vigyázz magadra nagyon, ha ilyen tüneteket észlelsz,keményedéseket, feküdj le és pihizz! Amúgy sajnos koraszülés lehet belőle, meg ha nyitva a méhszáj a fertőzések is könnyebben feljutnak a babához, úgyhogy ne fürödjél sokáig a kádban sem! Vigyázz magatokra!!!
2008. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Mivel első baba, nem tudom, milyen az, ha valakinek keményedik a hasa.Néha fájdogál a hasam itt-ott, ez persze lehet a méh növekedésétől is.Sokat pihenek, mivel a 8. héttől veszélyeztetett vagyok.
2008. aug. 21. 13:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért vagy veszélyeztetett? A haskeményedés olyan, hogy a pocakod egy kis halomra összezsugorodik, kemény, feszül, néha görcsszerű érzéssel is jár. pl.mikor felállsz, megfeszíted valamiért, emelsz stb. Mit írtad, fekszel, nekem ágyban megfordulásra is keményedik. szerintem mielőbb lásson orvos, hátha szednek kell magnéziumot, ha eddig még nem szednél. Vigyázz magatokra! Ha bármi kérdésed van, írjál nyugodtan!
2008. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én a 20. héttől nyitva vagyok egy újnyira. Lehet sex, csak óvatosabban. Most kezdjük a 38.hetet, most már nem lehet, mert most a héten tovább nyíltam, 2111. Pontosan nem tudom melyek melyik méhszájat jelenti. Hol találom meg, tudja vki?? Közeleg az idő... Nekem annyit mondott egy ujjnyinál, hogy ne lépcsőzzek, ne emelgessek, ne fürödjek kádban, csak zuhi, fertőzés miatt. Se strand,se uszoda! Na meg egy jó hír, lazábbak a szöveteink, könyebben tágulunk, gyorsabb lesz a szülés. Számonként -1 óra vajúdás!

Vigyázz magadra, pihenj sokat! Boldog babavárást!

2008. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok, és az utolsótól szeretnék kérdezni! Én a 22.hétben vagyok, nekem az értékem 3110 ami azt jelenti, hogy a külső és a középső méhszáj is nyitva van. Itt tudsz utánaolvasni:

[link]

remélem beadja az oldalt, én pár napja tettem fel a kérdést az értékemmel kapcsolatban ott is utánanézhetsz, ott kaptam a linket. Szóval nekem sokat keményedik a poci,ezért a nagyobb szigorítás. Neked már megrövidült a méhszáj, a külső és a belső is nyitva, tehát bármikor szülhetsz! Jó neked, hogy idáig kihúztad! Én is ki szeretném. 3x2 Panangint szedek, sokat pihenek, fekszek,mit tehetnék még? Neked keményedett is a hasad? Lépcsőztél? 4.-en lakunk sajnos. Félek a koraszüléstől. az viszont bíztató, hogy könnyebben szülünk állítólag. Jó lenne ha nem 12 óra lenne,mint az első :-( Írd meg, hogy mikor szültél, és milyen volt, oksi? Írd ide, figyelni fogom! Köszi!

2008. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Remélem, a jövő héten fogad az orvosom!Mindannyiotoknak boldog babavárást és könnyű szülést kívánok:)
2008. aug. 21. 16:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak! Köszönöm a linket. Szóval el kell tűnnie a méhnyaknak, ugye?? Anyu 3 óra alatt szült minket öcsémmel, állítólag számít. Nekem 22 héten 3100 volt, múlt héten (37) 2100, és e héten (38) meg 2111. Mintha gyorsan menne már a dolog??! MOST kezdek izgulni...

Nálunk van lift, de 9. emelet.

Mást nem tudsz csinálni sztem, pihenj sokat, biztos nem lesz baj. Látod nekem is csak most a végén nyílt tovább. Az a helyzet, hogy mi meg felújítunk, de próbálom kímélni magam amennyire lehet. Jövő vasárnap lesz kész minden teljesen, rendrakással, aztán jöhet. Azt remélem megvárja. Én szept.9-re vagyok kiírva. Majd üzenek, ha történik vmi. Vigyázz magadra és ne stresszelj!!

2008. aug. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jaa és igen, sokat keményedik a hasam, de nem fáj még. A medencém fáj, nehezen tudok menni, mert nyomja szét.
2008. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, folyamatosan rövidül a méhszáj, első babóval nekem is ilyen eredményem volt ennyi idősen, 40. héten született Babó. Mi is felújítottunk, én még délelőtt ledomestosoztam a kiságyat stb. Éjjel elment a vizem. Szóval tudják a babók mikor van kész a babaszoba:-)Amúgy ha mégsem leszel készen, ezen ne stresszelj, megcsinálják mire hazamentek!Remélem én is kihúzom úgy, mint Te! Sokat pihizek, van egy 4 évesem, nem mindig jön össze! De igyekszek, nem akarok kórházat! Szép könnyű szülést neked!! Ird ide majd akkor, hogy mi van veletek, ha meglett a babó és milyen volt a szülés!
2008. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Újra én! Az, hogy fáj a medencéd a Babód buksija miatt van, biztos befordult, és a kis feje nyomja a medencecsontot! Nekem is fájt, kisugárzott egészen a combomba. Aztán a szülés alatt éreztem, ahogy eltávolodmak a csontok egymástól ahogy áthaladt közte babó.
2008. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!