Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon veszélyes terhesen...

Nagyon veszélyes terhesen dolgozni éjszakában?

Figyelt kérdés
a napokban tudtam meg hogy terhes vagyok és közben be adtam a jelentkezésem egy munka helyre ahol fel is vettek és jöv hét hétfön kezdhetek 12órában dolgozni 2 nap éjszaka 2 nap nappal szerintetek nagyon veszélyes lenne?
2015. jan. 13. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
mi a munka?
2015. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
operátor soron kell állni 2 órán kint 5 perc szünet!
2015. jan. 13. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni,de szerintem nem fogod bírni a 12 óra állást. Pláne nem úgy,hogy 2 nap éjszaka és 2 nap nappalra mész. Pontosan milyen operátor leszel? Mert ha pl. olyan helyre mész ahol van bármilyen vegyi anyag kipárolgás akkor ott nem is dolgoszhatsz terhesként.

Szerződésed van már? Nincs benne kizárva,hogy ha terhes vagy nem dolgozhatsz ott? Ha nincs benne akkor menj el és próbáld meg,de embertpróbáló lesz.

2015. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nem kaptam szerződést..azt viszont tudom,hogy nem olyan helyre kerülök ahol vegyi anyagok lennének..soron kell szerelgetni!!Igazából csak 1-2 hónapra gondoltam hátha állományba helyeznének ha már így alakult!Bár azt sem tudom,hogy az hogy működik hogy pl mennyi idő után vennének állományba vagy hogy is működik ez..
2015. jan. 13. 19:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, én kicsit más helyzetben vagyok, a munkaidőm (irodai munka, USA időzóna miatt) alapból délután 2től fél11ig tartott. Viszont miután bejelentettem, hogy babát várok, a HR keresett meg, hogy módosítsuk a munkaidőmet, mert a munka törvénykönyve szerint kismama nem dolgozhat nagyon eltérő munkaidőben. Nagyon rugalmasak voltak, és tényleg kényelmesebb így, annak ellenére, hogy én simán dolgoztam volna tovább délután, mert szerettem ezt a beosztást.


Szóval ha bejelented, hogy kismama vagy, úgyis változtatni kell a munkaidődön a törvények miatt, erre készülj.

2015. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Véletlenűl nem a Boschba vettek fel?


Én ott dolgoztam mielőtt összejött a baba.

Pontosan olyan munkarendben,mint amit te itt leírtál.

Nem volt túl nehéz a munkám,de már az elején éreztem hogy ez terhesnek nem való.

5 hetesen felvettek táppénzre a meló miatt.

A főnököm is két lehetőséget kínált: táppénz vagy munka 4 órában könnyű soron.

Terhesen nem engedik ezt a fajta beosztást,szerintem megbüntetnék érte a céget.

Én jól tettem hogy táppénzre mentem,mert 10 hetesen az otthoni nyugalom ellenére is bevéreztem és kórházba kerültem.

Szerencsére mi már jól vagyunk,de ha akkor még dolgoztam is volna,akkor lehet már nem volnék várandós.

Nemtudom nálad hogy oldanák meg,hiszen lízingesként kerűlsz oda,ráadásúl próbaidő van 3 hónapig.

Szerintem elküldenének amint kiderűl a baba.

A hugomat is elküldték a cégtől pedig már a próbaidőn is túl volt.

A lízing cégtől kapott táppénzt ledolgozott idő arányában,3-4 hónapig.


Én 2 és fél évet dolgoztam és már saját dolgozó voltam,igy számomra semmi kellemetlenséget nem okoz hogy táppénzen vagyok,később a gyedet is tőlük kapom majd.


Szerintem veszélyes 12 órában éjszakázni,mert most sokkal fáradtabb leszel mint alapjáraton.

Teljesen megváltozik a szervezeted működése.

Gépek között kéne dolgoznod valószínűleg.

Tehát,ha még titkolod is egy ideig,magatoknak nem biztos hogy jót teszel azzal hogy melózol.


23 hetes km

2015. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En is a boschban dolgoztam diakkent.amikor megtudtam hogy terhes vagyok.bele gondoltam h sok kave ejszakazasba

Kikeszul a szervezetem ha nem iszok kavet mert nappal meg suli volt.beszamoltam terhes vagyok.le is szamoltam

Nem volt megerolteto munkam

Csak az allas.de nem kockaztattam a babam egeszseget

2015. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
esetleg olyan létezik,hogy állományba helyeznek mármint a külsős cég?Még nagyon a terhesség elején vagyok és gondolkuzunk azon,hogy nem tartjuk meg!(pénz miatt)Talán 1-2 hónapot titkon kihúznák és ha állományba helyeznek legalább kapnák valami összeget még terhes vagyok és legalább nem a segélyt!
2015. jan. 14. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!