Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Öt hetes terhes vagyok és...

Öt hetes terhes vagyok és külföldön élek mennyire árt az a babának ha haza repűlök? Mivel ahol most élek nem igazán nézik a kismamákat még egy ultrahangra is háromhonapot kell várni. Kettő órás ut repülövel árthat-e a magzatnak?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 26. hétben vagyok, repültem többször is, nagyon korai terhesség alatt is és még fogok is. Két órás repülőúttal nincs semmi gond, a nyomáskülönbséggel, meg hasonlókkal ne foglalkozz, mert annak nincs alapja. A detektoros kapu miatt én nem aggódtam, ez nem röntgen, nem ér több károsodás, mint amikor átsétálsz az áruház ellenőrző kapuján.
2008. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
5 hetesen szerintem sem kell aggódnod. a légitársaságok (már amelyik) is csak 3 hós terhesség után javasolja, hogy ne repüljenek a kismamik, azt is a nyomáskülönbség miatt, ill. trombózisveszély miatt. Szóval aggodalomra semmi okod, repcsire fel! :)
2008. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Melyik légitársaság javasolja, hogy három hónapos kor felett ne repüljenek kismamák? Én még nem nagyon hallottam egyről sem, pedig repülgetek néhánnyal felváltva. Mint az elsőben írtam, a nyomáskülönbség miatt nem kell aggódni, mert az elhanyagolható. Ha nem lenne az, akkor a nem terheseknek sem javasolnák a repülést. A trombózisveszély, illetve a mozgás hiánya valóban gond, de csak hosszabb távon. Amerikába például már nem repülnék, pedig tervbe volt véve, de a baba miatt lemondtuk.

Egyébként a legtöbb légitársasággal 36. hétig lehet repülni, általában 28. héttől kérnek orvosi igazolást hozzá arról, hogy minden rendben van a terhességgel és hogy hányadik hétben van az anyuka. Ebben annyi különbség van a fapados és a nem fapados között, hogy a fapadosok közül néhánynál 34 hét a felső határ, nem 36 és az easyjet nekem például azt mondta, hogy az orvosi igazolás maximum hét napos lehet, míg a nem fapadosoknál két-három hétig jó.

Kellemes utat!

2008. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

A 32.hétig nyugodtan repülhetsz onnan csak orvosi igazolással. a

Aztán a 38héttől nem.

2008. aug. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

szia! Gondolom te is Angliában élsz ahogy én is. Jól teszed, ha hazautazol. Szerintem nem árt neki és úgy hallottam, csak a 6. hónaptól veszélyes és néhány légitársaság már nem engedi a kismamát akkor gépreszállni.

Én már 2 babát elveszítettem itt, mert csak a 12. héten küldtek uh-ra és akkor már rég nem élt.

Most 8 hetes vagyok és nagyon izgulok, de találtam privát uh-t itt is, 50 fontért a 8-14. hét között is elvállalják. és direkt a bab életképességét nézik. ha érdekel, adok több infót.

addig is érezd jól magad

dinah

2008. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
En is Angliaban elek, es maximalisan meg vagyok elegedve az ellatassal es a korhazammal! Semmikeppen nem mentem volna haza szulni! Az hogy a terhesseg korai szakaszaban uh-znak nem zarja ki a kesobbi vetelest! A 13 hetig a legnagyobb a kockazat! En mindenesetre orulok, hogy nem kukcskal a nogyogyasz, nem hinnem, hogy az barmiben egeszsegesebb lenne!
2008. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi elozo vagyok! A kerdesedre is valaszolni akartam! A Wizz Air-nel a 36dik hetig vallaljak a szallitast, de a 28dik hettol orvosi igazolas kell, hogy minden rendben van-e veled! Epp a napokban olvastam a honlapjukon!
2008. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!