Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 hetes terhes vagyok, nagyon...

3 hetes terhes vagyok, nagyon várom a babát, viszont már a vetélés gondolatától is kiráz a hideg. Milyen ételeket, italokat és mozgásformákat ismertek amelyek vetéléshez vezethetnek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék odafigyelni ezekre mivel elmúlt években egyre több dolog került tiltólisáta a terhes nők körében. Nem alkoholra, drogra és cigire gondolok hanem a többire.

2015. jan. 4. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
3 hetes terhesség nincs
2015. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3 hetes? Max. ha 21 napos a ciklusod.
2015. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyél nyers húst és tojást, kerüld az energiaitalt, a penészes sajtokat, kávéból napi 1-nél ne igyál többet, kóla módjával. A többi semmi más, csak riogatás, ijesztgetés. Nyugodtan egyél mindent, amit megkívánsz (ezeken kívül persze), semmi bajotok nem lesz.

Ugrálós, rázkódós mozgásokat kell kerülni, ha eddig nem sportoltál, ne most kezdd el, de azért mozogj, mert nagyon nehéz lesz a végére, ha teljesen elhagyod magad. Sétálj, második trimesztertől, ha minden oké kismamatorna is mehet, de csak semmi megerőltető.

Egyébként halkan megjegyzem, a vetélések általában nem ezen múlnak, nem emiatt történnek, hanem mert valamiért nem volt életképes a terhesség, vagy nem jól ágyazódott be. Ha a baba rosszul fejlődik, figyelhetsz akárhogy, el fog menni, ha minden oké, valószínűleg nem lesz baj. A legtöbb, amit tehetsz, hogy nem idegeskedsz és szeded a terhesvitamint. Illetve tedd meg magadnak azt a szívességet, hogy nem olvasol rémtörténeteket, és nem a vetélésre gondolsz már most is, mert így nem fogod tudni élvezni a terhességet, az idegeskedés meg árt! Gondolj arra, hogy nagyobb az esélye annak, hogy minden rendben lesz, minthogy baj történik.

Boldog babavárást, és nyugi!

12 hkm

2015. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt mondják, és reális szerintem, hogy amelyik baba meg akar maradni, az megmarad. Nem kell túl aggódni, lassítani, lazítani, odafigyelni az étkezésre, a folyadékfogyasztásra és persze a magzatra! :)

Boldog Babavárást!


26N(10hkm)

2015. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy lehetsz három hetes terhes? Még el sem maradt a menstruációd.
2015. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem tudja a kérdező, hogy a terhesség korát nem a fogantatástól számoljuk, hanem az utolsó mensi első napjától. Gondolom nem 3 hetes terhes, hanem körülbelül 5-6 ciklushossztól függően, csak nem tudja, hogy kell ezt nézni. Nem mindenki informálódik teherbeesés előtt :)
2015. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig olyan magabiztosan írta, hogy 3 hetes terhes. Azért kérdeztem.
2015. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, mikor volt az utolsó mensesed első napja?
2015. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es, szerintem aki nem tudja, hogy nem a fogantatástól kell számolni, abban fel sem merül, hogy lehet máshogy, gondolom ezért magabiztos :)
2015. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!