Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 évesen, kell a down-kór...

36 évesen, kell a down-kór szűrése, vagy elég a magzati genetikai ultrahang és a magzati nyaki redő vizsgálat?

Figyelt kérdés
Most várom a negyedik babát és kicsit tartók a pocakba szúrástól, mert azért az az egy százalék is számit ami kockázat.van akinek csináltak már ilyet irjon kérem! Köszönöm
2010. febr. 1. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem csináltak. Első baba volt, 36 évesen szültem. Jó volt az AFP-m és a nyaki redő is jó volt, de a dokim valamiért mégis erősködött. Az győzött meg, hogy azt mondta, ha az ő felesége lennék, mindenképp meggyőzne, de ő csak ajánlhatja. Így elmentem. Minden rendben volt.
2010. febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én is leszek,mire megszületik a kislányom.Engem elküldtek genetikus doktornőhöz,aki megnézte a 12 és a 18 hetes uh eredményt,és az afpt,ezek alapján arra jutott hogy nem kell szúrni,mert minden tökéletes volt.Elküldött még a23.héten is egy genetikai uhra,ahol megint rendben volt minden,igy én bizom ebben,illetve a két 4d-ben ahol már voltunk.Én csak akkor vállaltam volna,ha valami nem lett volna jó.Legfeljebb még a 4ds uhra elmehetsz megnézik ott is,és ha minden rendben akkor szerintem nem lesz baj.25 hetes kismami
2010. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is csináltak,nem bántam meg.Profin csinálják,a babádnak nem lesz semmi baja,te meg megnyugszol,hogy egészséges.Én is 36 vagyok,a másodikkal vagyok 37 hetes és minden rendben
2010. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem csináltatsz előtte vérből down szűrést? Integrált tesztet? Az két vérvételt jelent, és ha esetleg gond van, akkor jöhet a tű.
2010. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az integrált teszt hülyeség, hacsak nem ingyenes. Mert kapsz egy adatot hogy 500 az 1hez az esélye a Down kóros babának (ez nagy kockázat) és akkor jöhet az omnio, ahol 100 az 1-hez a vetélés esélye. És akkkor mennyivel vagy előbbre? Könnyebb a döntés?

Egyébként szerintem 35 év felett kötelező (legalábbis így tudom), mondjuk nem olyan módon, hogyha nem csináltatod meg akkor annak következménye lenne. De 35 év felett alapból van.

2010. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem mégis meg csináltatom, mert ha nem teszem és úgy lesz baj akkor csak magam hibáztatóm egy életen át!És amugy nem fáj??
2010. febr. 2. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is átestem az amniocentézisen és egyáltalán nem bántam meg. Az egész beavatkozás kb.2 perc volt, nem fájt, persze odanézni nem mertem.A tűszúrást éreztem csak, meg utána pár napig feszült a hasam, de ez minden injekció után előfordul. A genetikus nekem elmagyarázott néhány dolgot: a 4d inkább mozi, mint vizsgálat, akármilyen hiper-szuper az uh, bizonyos genetikai rendellenességeket nem lehet látni. Amniocentézisnél pedig egyáltalán nem olyan magas a vetélés kockázata, csak akkor, ha a kismama nem tartja be a szigorú pihenést.

Egyébként nemkem tökéletes volt a nyakiredő+a gen.uh, a korom sem indokolta, mégis iszonyúan magas lett a down kockázata.

De így legalább nyugodtan vártam a kislányunkat!

Minden jót Nektek!

2010. febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!