Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetesen nem korai a terhelé...

13 hetesen nem korai a terheléses cukorvizsgálat?

Figyelt kérdés
Most kell mennem, és úgy tudtam, hogy a 20. hét körül szokták elküldeni a kismamákat. Vagy ez nincs időhöz kötve, így is értékelhető lesz az eredmény?
2010. febr. 1. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szokták ilyen korán is(!) elküldeni a kismamákat, ha van vmilyen hajlamosító tényező. Van esetleg cukorbeteg a családban? Nem vagy túlsúlyos vagy volt-e előző terhességnél cukor?

Jó, hogy ilyen korán is megnézik!

2010. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmi hajlamosító tényező nincs. Akkor el fognak küldeni mégegyszer?
2010. febr. 1. 14:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, biztosan!

A méhlepény inzulin-ellenes hormonokat termel és ahogy megy előre a terhesség , ez egyre erősödik.

A 20-24. környékén is biztosan menned kell majd!

2010. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is kétszer voltam. a 14. héten és a 28 héten. Szerencsére mindkét alkalommal rendben volt minden.

Egyébként ha laborba kellett mennem mindig megnézték az éhgyomrit nekem. De ott se volt gond.

33 hetes km.

2010. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is 12 hetesen voltam. De nekem azért, mert mindkét családban sok a cukorbeteg!
2010. febr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!