Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben? 6...

Nini24 kérdése:

Mit tennétek a helyemben? 6 hetes kismama vagyok!

Figyelt kérdés
Kereskedelemben dolgozom, napi 8-10 órát kell állni, jönni-menni, esetleg néha nehéz dobozokat emelni. Tegnap el beleszúrni a hasamba, és majd leszakadt a derekam. Azt hittem, el is megy a baba :( Ti elmennétek táppénzre? Ki hogy oldotta ezt meg? Szólni még nem akarok, majd csak 2-3 hét múlva, mert pár nap múlva jár le a határozott szerzim, ami utána határozatlanná válik! De addig is nagyon aggódom ezért a picikéért! :( Olyan sokat küzdöttünk érte...
2010. febr. 1. 11:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem is menny táppénzre!

én is ezt csináltam!sőt már kétszer! és is olyan munkahelyen dolgozok ami napi 8 óra szombaton is mindig és nehéz fizikai munka!Először júliusban azt hittem baba van mert 3 hete késett a menzi.és mivel egy babámat már elvesztettem nagyon megijedtem és eldöntöttem nem dolgozok tovább!

Elmentem a háziorvoshoz elmondtam neki őszintén mitől félek és szó nélkül kiirt.2 hétig voltam táppénzem mert időközben megjött a nem várt és visszamentem dolgozni!most január második hetén pozitívat teszteltem és másnap mentem is a háziorvoshoz elmondtam szintén mindent és kiirt derék fájással két hét múlva már a doki is látta a babámat és megköszöntem a háziorvosnak a kedvességét!

Szerintem érdemes megpróbálni!

sok sikert

2010. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
én mindenképp elmennék táppénzre a helyedben.csak azt a pár napot amég módosul a szerződésed,ki kéne bírni úgy h nem mondod el a táppénzed okát.
2010. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Menj táppénzre, főleg ha a dokid segít egy kamubetegségben.

Már hallottam olyat, aki kereskedelemben, vegyesboltban dolgozott, kb ennyi idős lehetett, emlegetett meg ilyesmi és elment a baba. És nem csak ez a baj, ennek már pár éve, és azóta sem sikerült teherbe esnie. Szóval azt mondtad vártátok a picit, és sokat küzdöttetek érte, hát ne kockáztass!! Vigyázz magatokra!

2010. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is a kereskedelemben dolgozom, már két vetéléssel a hátam mögött, most a dokim egyből ki akart írni táppénzre, én csak annyit kértem tőle, hogy várjunk meg egy szívhangot, nem kell nehezet emelnem, ha meg igen addig megyek míg nem találok segítséget.Holnap megyek UHra meglátjuk mi lesz. Előtte én sm haygtam őket cserben,még táppénz alatt is bementem mert a helyetttesem nem csinált semmit..aztán kaptam hideget meleget..de ez hosszú..ne legyen lelkiismeret furdalásod, menj táppénzre..
2010. febr. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Megfogadtam a tanácsot, pihizek itthon :)
2010. febr. 2. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!