Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben? 6...

Nini24 kérdése:

Mit tennétek a helyemben? 6 hetes kismama vagyok!

Figyelt kérdés
Kereskedelemben dolgozom, napi 8-10 órát kell állni, jönni-menni, esetleg néha nehéz dobozokat emelni. Tegnap el beleszúrni a hasamba, és majd leszakadt a derekam. Azt hittem, el is megy a baba :( Ti elmennétek táppénzre? Ki hogy oldotta ezt meg? Szólni még nem akarok, majd csak 2-3 hét múlva, mert pár nap múlva jár le a határozott szerzim, ami utána határozatlanná válik! De addig is nagyon aggódom ezért a picikéért! :( Olyan sokat küzdöttünk érte...
2010. febr. 1. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, pár nap múlva lesz a szerződésed határozatlan idejű. Én a helyedben ezt a pár napot kivárnám, mert jobban biztonságban vagy, ha módosul a szerződésed.

De utána azonnal mennék táppénzre, mert a baba nagyon fontos, és írod is, hogy sokat vártatok rá.


Boldog babavárást!

21 hetes kismama

2010. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Menj el táppénzre!Én is a kereskedelemben dolgoztam,ugyan igy voltam mint Te ,majd leszakad a derekam,nyilalt stb.Én 6 hetesen eljöttem ,igaz volt egy vérömlenyem is,de nem is birtam volna dolgozni.Pont az az időszaka a legfontosabb a babának,ilyenkor a legsérülékenyebbek.25 hetes kismami
2010. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én azonnal táppénzre mennék. ne mond még, hogy miért, mondd, hogy beteg vagy, vagy ilyesmi. egy munkahely sem ér annyit, hogy érdemes legyen kockáztatni!
2010. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez kemény dió... Nincs esetleg olyan kollégád akivel szövetkezni tudsz erre a két hétre, hogy segítsen minél többet? Egyébként ha már van kiskönyved ELVILEG nem rúghatnak ki, de a szerződésre nincs garancia... Persze nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Az első 12 hét akkor is tud iszonyú lenni, ha végig fekszed, mert ilyenkor alapvetően a hormonok okozzák a legtöbb kellemetlenséget. Azért gondolj át minden lehetőséget!
2010. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A 8-10 óra állás nagyon sok, még nem terhesen sem bírnám.Veszélyes, ha nehezeket emelsz. Meg gondolom, ha dolgozol, és még nem tudja senki, nem húzhatod ki magad az emelés alól.Egyetértek az előttem szólóval, menj táppénzre azonnal! Menj el a háziorvosodhoz, mondd el neki, hogy mi a probléma. Ha emberséges, ki fig találni valamilyen megoldást.Ha mást nem, 2-3 hétig "betegnek" nyilvánít.
2010. febr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj el táppénzre sztem a szerződés végéig!A házidokidnak mondd el mi a szitu , sztem segíteni fog. Inkább minthogy bajotok legyen.!
2010. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

saját tapasztalat:

február elején lettem várandós,júni közepéig tartó határozott id.szerződéssel.Gondolhatod,hogy nem mertem szólni,mert értem én,hogy a baba a legfontosabb-de el is kell tartani valamiből!Szintén kereskedelemben,cipőboltban dolgoztam,ahol heti 2x árú jött,kartonokat emelgetni,dobozokat be-ki....Az üzletvezetőmmel kölcsönösen nem voltunk szimpatikusak,úgyhogy rá nem számíthattam.Hallgattam.Csak egy kolléganőmet avattam be,akivel a legtöbbet dolgoztunk együtt.Így ő tudott segíteni...Persze attól függetlenül ugyanúgy cipeltem,emeltem én is DE ÉSSZEL!!!Többször leültem,lassabban haladtam-szerencsémre semmi bajunk nem lett.Pedig mi is elég sokat 10-12óráztunk.Közben ugye voltam táppénzen(címszó-meghúztam a hátam,holott már nagyon fáradt voltam),éves szabikat is szépen lassan kivettem-épp építkeztünk/költöztünk.Úgyhogy közbe-közbe tudtam pihenni.Pont szabin voltam mikor újra hosszabbítottak,hála a főnökömnek,megint csak fél évre :-( (de így is elég volt a juttatásokhoz).Amint aláírtam a papírt,és visszapostáztam,2 napjára rá,20,5hónaposan bejelentettem,hogy babát várok!Senki nem mondta a szemembe,hogy szólhattam volna hamarabb...Én döntésem volt.Majdnem a 30.hétig dolgoztam.

A határozott idejű szerződés alatt nem véd semmi!Ha lejár nem hosszabbítanak(nem kötelesek)

2010. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben hivatkoznék megfázásra, influenzára, vagy bármi hasonlóra, mert a határozott idejű szerződésnél csak a szerződés lejártáig él a védelem! Maradj otthon egy kicsit, azt írtad, pár nap, és határozatlan lesz, onnantól már nem rúghatnak ki! Ne törődj semmivel, mi etikus mi nem, a lényeg, hogy el tudd tartani a babát! És ha bárki lehurrog, kérdezd meg, mennyivel etikusabb az a munkáltató, aki emiatt nem véglegesít, és teljesen a béka popója alá küld.
2010. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
kezdj el köhincsélni és menj nyugodtan néhány nap táppénzre, senki nem kérdezheti meg a munkahelyeden hogy mi a betegséged. Ha aláírtad a határozatlan idejűt, akkor nyugodtan jelentsd be az örömhírt, a munkáltatód köteles olyan munkakörbe áthelyezni ahol nem kell veszélyeztetned a terhességet. Biztosan találtok rá megoldást. a főnöködnek nem lesz hátránya belőle, mert ha most jelentenéd be akkor akár meghosszabbítja a szerződésedet akár nem, új munkaerőt kell a helyedre keresnie, így meg még néhány hónapot dolgozhatsz, addig ráér felvenni valakit akit esetleg te be is tanítasz, így egy gonddal kevesebb neki. De amíg határozott idejűn vagy ne mond meg, sose lehet tudni hogy annyira jóindulatú e mint ahogyan azt gondolod...
2010. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Azt hiszem kamubetegség lesz a dologból! Csak nem akarom őket sz*rban hagyni sem a héten, de közben meg sokkal fontosabb most a babám... Fene a nagy lelkizésembe :( Őket se érdekelné ellenkező esetben, hogy velem mi van! :(
2010. febr. 1. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!