Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet vakbélgyulladás...

Terhesen lehet vakbélgyulladás? Vagy ez valami más? 21 hetes ikres

Figyelt kérdés
Tegnap este óta olyan feszülős, nem mondanám fájdalmasnak, de nagyon kellemetlen érzés volt egész a pocakom alján. Ma reggeli után pedig a jobb oldalon a combtövem és a hasam alja között görcsölt, nehéz volt a járás is, mert fájt, wc-zés után lett jobb, akkor már nem nyilallott oda. Húgyúti bakteriális fertőzésem van, esetleg az lehet ennek az okozója? Vagy egyszerűen csak tágul a medencém?
2010. febr. 1. 10:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Most pedig már időnként szúrkál a bal oldalon is. Remélem nem lesz gond belőle.:(
2010. febr. 1. 11:01
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűbb, hogy tágul a medencéd. Nekem is van ilyen (29h).


Nem mondom, hogy nem lehetséges ilyenkor vakbélgyulladás, mert terhesen is előfordulhat minden, épp csak teherbe nem eshetsz, amíg meg nem szülsz. :-) De a vakbélgyulladásnál - ha jól tudom - nagyon erős egyoldali fájdalom van, ami nyomásra fokozódik, és magas láz, valamint esetenként hányás-hasmenés is.

2010. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyankor neked is olyan mintha időnként belülről összehúznák és hasogat mindkét oldalra?
2010. febr. 1. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen. Egyszer még a combhajlatomba is kisugárzott, mintha nagyon erős izomlázam lett volna ott - de mitől, amikor egész nap csak a konyhában matattam? Máskor meg a hasam alja szokott húzódni, néha félnapokat is, aztán emúlik. Egyszer még nemsziszerű görcseim is voltak, szerencsére az hamar elmúlt.


Az orvosom nagy adag magnéziumot írt fel ezekre a húzódásokra (napi 1000 mg). A méhszájam zárt, szerencsére. :-)

2010. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És szerinted ezzel keressem fel a nőgyógyászomat, hogy ő mit mond erre? Nagyon kétségbe vagyok esve megmondom őszintén.:(
2010. febr. 1. 11:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ha bármi panaszod van, akkor keresd meg vele a nőgyógyászodat. Én csak a saját okosságaimat és tapasztalatomat tudom mondani, hpgy ne aggódd szét magadat, de a biztos mindig az, amit az orvos mond.
2010. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én azokat is nagyon köszönöm neked! Remélem, hogy tényleg csak a medencém tágul. A dokit meg fel fogom azért hívni biztos, ami biztos alapon.
2010. febr. 1. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Hallod. :) Hetekig szedtem a laevolac-ot ha kellett ha nem, mert annyira fájt a belem. Olyna érzés volt, mintha székrekedésem lenne, fel lennék fújódnva és beteg lenne ott minden. Írtam is ide, mondták a lányok, hogy lehet bélgyulladásom van, menjek a körzetihez. Hétfő reggel azonban olyan történt, amire nem számítottam. Egy tüsszentésnél ugyan úgy a másik oldalon is elkezdett húzni, fájni, belehasírott. Akkor ahogy feküdtem, elkezdtem gondolkodni és megnyugodtam. Nem is a belem, hanem a méhtartó szalagok fájtak, az okozott hasonló érzést, az okozott olyan fájdalmakat. Akkor elkezdtem gondolkodni. A baba legtöbbször jobbra van, tehát logikus ha bal oldalt jobban feszülök, és aznap, amikor belém hasított a jobb oldalt is, a baba épp bal oldalt nyomta kis a popsiját. :) Azóta csak néha kell Laevolac és mindig tudom, hogy merre van a baba, még akkor is ha szundizik. :)

24 hetes kismama

2010. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mi az a laevolac? De nekem most mind a 2 baba fejvégű. Vagy a feje is nyomhatja a tartó szalagokat?
2010. febr. 1. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!