Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hónapos (tápszeres) babátok...

9 hónapos (tápszeres) babátok hogyan, miket eszik?

Figyelt kérdés
Kisfiam eddig úgy evett, hogy reggel-este tápszer, de gyümölcs, délben zöldség hússal, du rizspép. Pár napja nem kéri már a gyümölcsöt és a rizspépet sem. Mit tudnék adni helyette? A darabos kaját nem nagyon csípi...
2010. febr. 1. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is 9 hónaposak vagyunk, és hadilábon állunk az evéssel.

Szóval, mi hajnalban kelünk 2-4 között, akkor kap 200 ml tápszert, vagy megeszi vagy nem. Reggel mikor kel megint kap 165 ml tápszert, max. 10.ig kap krémtúrót, danette pudingot, vagy natúr joghurtot. Egy doboznak a felét. Fél 1- kor ebéd, ez főzelék, fél 5-kor a maradék főzi. Ha nem marad, akkor gyümölcs+babakeksz. 20:30 tejpép. Tudom, hogy kicsit kaotikus, de a lányom este már nem fogadja el a tápszert. Próbálj neki tejpépet adni, krémtúró, vagy túró gyümölccsel, adhatsz neki gesztenyét is, vagy esetleg csak simán banánt.

2010. febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia,


köszi szépen, megpróbálom túróval meg joghurttal "fűszerezni" a dolgokat, nagyrészt én főzök neki, de őszintén pocsékul főzök, nem csodálkozom hogy nincs oda érte. Azért legalább a főzelékek mennek, bár variálom üvegessel, a változatosság miatt. Én még nem adtam "igazi" joghurtot, de most majd megpróbálom. :)

2010. febr. 1. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi meg csak azokat esszük ami gyümölcsös..ha olyan, akkor mindenbe teszek banánt. ráadásul még nincs is fogunk. Nekem a védőnő barátnőm azt mondta, hogy 8 hónapos korától ehet, krémtúró, joghurt, olyat ami nem apró magvas, natúr joghurt. Túrót és tojássárgáját is ehet. Meg próbáld meg tejpépet, ne rizspépet. Én múltkor vettem neki valami vaníliás grízt, nem volt menő. Ha adhatok még egy tanácsot, akkor ne natúr joghurtot vegyél, hanem van a danone-nak édesfehér joghurtja. Sokkal fincsibb. Ha a főzelék megy, akkor adhatsz neki 2-szer is. Nekem mindig ezt mondja az orvos, hogy főzelék 2-szer, egyszer hússal, másodiknak hús nélkül...persze, csak mi azzal is hadilábon állunk.:)
2010. febr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia,


neked is nagyon köszönöm, egy 2x-i is főzelék jó ötlet, megpróbáljuk! :)

2010. febr. 1. 13:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mind a két választ én írtam:))
2010. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!