Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek hízni?

Mikor kezdtetek hízni?

Figyelt kérdés
172 cm vagyok, 77 kg-mal kezdtem a terhességemet. 17+6 hetes vagyok és 75,6 kg. Nem émelygek, semmi panaszom nincs, ugyanúgy eszek mint a terhességem előtt. Első baba. Kicsit aggódom, mert ismerősök azt mondták, hogy ők ilyenkor már híztak 5-10 kg-ot. Persze ez nem hiányzik. A védőnőm meg csak annyit fűzött hozzá, hogy örüljek neki.
2010. febr. 1. 06:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is örülj neki:-)))Én a 17.hétig hiztam összesen 4kgt,aztán 5 hét alatt feljött +4kg,ez a karácsonyi időszak volt:-(Ki is kaptam picit érte a védőnőtől.Azóta nem tudom jött e fel ,emrt ugye minden mérleg máshogy mér,jövöhéten megyek vissza,kiváncsi leszek mennyit mérnek,de nem tudok mit csinálni,nem zabálok,és mégis jön fel a kg.Állitólag amúgy a2.trimeszterben indul meg,de az alkati kérdés is.25hetes kismami
2010. febr. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 153 cm vagyok és 48 kilóval kezdtem. Én már nagyon hamar elkezdtem hízni, mert rosszul voltam, ha nem ettem. Sőt! Kaja mellett nem tudtam úgy elmenni, hogy ne tömjem magamba. :) 72 kilóval szültem, most 2 éves a kisfiam és 48-50 között ingázok. Igaz terhesség alatt nagyon bevizesedtem szó szerint egybe volt a bokám a combommal. Szerintem is örülj neki, hogy eddig nem híztál, még fogytál is, ha jól látom. Majd jönnek a kilók...De lehet, hogy csak annyit fogsz hízni, amennyi a baba súlya + magzatvíz stb. Ha a baba jól van, nincs min aggódni! Jó babavárást!
2010. febr. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 1. 07:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 26-27.hétig semmit nem híztam, azóta eltelt 8 hét, és már több mint 10 kilónál tartok:(Pedig nem eszek többet, semmit nem változtattam.
2010. febr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ma vagyok 25 hetes és 4 kg-nál tartok. Ebből a 22. héten jött fel 2.
2010. febr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
20 hétig nem híztam semmit, aztán 30 hétig 7 kg-ot, után még négyet a végéit. Most fog még csak beindulni. És valóban igaza van a végőnőnek: örülj neki!
2010. febr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: annak ellenére hogy kilóra semmit nem híztam, 12-14 hetesen már terhesnacit kellett hordanom, mert nem volt kényelmes más, és az ismerőseim mind felfedezték a pocim. Aki nem ismert, annak még a 30 hét környékén is majdnem úgy kellett megmondani, hogy nemsokára szülök. Hátulról semmi nem látszott rajtam. Ne aggódj!
2010. febr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

46kh-al kezdtem, első 14 hétben lement 5 kg...eltudod képzelni,hogy néztem ki?:D 8mondjuk 153cm vagyok).


Aztán a 16. héttől szép lassan jött fel 10 kg ^^ egészséges 3950gr-os kislányom született ^^

2010. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

en a 20. het utan(addig semmi), de akkor rohamosan, mar 12 kg-nal tartok!

34 km

2010. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy megsertodj, de a dokik is igy mondjak: ha van tartalek a kismaman, akar egy terhessegnyi is, akkor nem kell mar az elejetol hizni, sot, az a jo, ha minel kesobb indul be a hizas. Minel vekonyabb valaki, annal tobb sulynovekedest visel el a szervezete konnyeden, minel tobb a kezdosuly a magassaghoz kepest, annal kevesebb hizas indokolt.

Szoval ne hallgass az ismeroseidre, ne hagyd, hogy ijesztgessenek. Az 5-10 kilot idealis hizasnak nevezni a 17. hetre azert eros tulzas, meg egy vekony kismama eseteben is. Sokan hiaba kezdik vekonyan a terhesseget, megis a negyven het alatt szednek fel tiz kilot...


A sajat peldam: a masodik babamat varom, en 179 cm magas vagyok es 63 kiloval kezdtem a terhesseget. A 20. hetig hiztam 2,5 kilot, most a 38. hetben vagyok es 13-nal jarok, ami egyaltalan nem keves, hiaba vagyok magas es vekony.

2010. febr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!