Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek 1:270 lett a Down...

Akinek 1:270 lett a Down kockázata, az kért további vizsgálatokat?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok,nekem ez lett:

Down kockázat: 1:270 (negatív)

Edwards kockázat: 1:50 000 (negatív)

Az orvos azt mondta hiába negatív, gondolkodjak el a továbbakban. Nagyon nehezem jött össze a baba, nem akarom feleslegesen megszuratni magam.


2010. jan. 30. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kértem(35.5 éves voltam),igaz,nekem ennél rosszabb volt.Számomra egyáltalán nem volt megnyugtató a vizsgálat eredménye.Én nem bántam meg.Ma már 20 hónapos,és makk egészséges.Jó dolog,h egyáltalán van lehetőség ilyen vizsgálatokra(mint az amniocentézis).
2010. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! szerintem kérd!
2010. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

36 voltam.Ha az orvos mondta volna a leletek alapján,akkor igen!

Ha mégis a nem mellet döntesz,akkor gondoljátok meg,hogy,ha mégis problémával születik biztosan akarnátok-e?

Nekem a párom nem akarta a szúrást,én vállaltam volna a kockázatot.

2010. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha negatív, annyira nem kell félni. Én ismerek olyat, akinek ettől a szúrástól ment el a babája. A jobb UH is elég sok dolgot ki tud zárni. Beteg pedig nemcsak a Down-kórtól lehet, és az ugyanolyan nagy trauma, mint a szellemi fogyatékosság. Teljesen semmit nem lehet kivédeni.
2010. jan. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az életkorod alapján jött ki ez a kockázat?Én is márciusban töltöm a 36-ot.Ugyan ez az érték jött ki a korom alapján,viszont ha már a magzattal együtt nézik akkor 1:2596 volt.Mi voltunk genetikusnál,nekem azt tanácsolta,mivel jó volt a 12 és a 18 hetes uh is,hogy több a kockázata,ha megcsinálják,igy nem ajánlja.Mi voltunk azóta 4dn,és 23.héten genetikai uh kontrolon,ott is rendben volt minden.Én a helyedben megnézetném egy 4d vel is,és ha ezek jók,akkor nem hiszem hogy baj vam!A genetikus doktornő azt mondta hogy 1:150 alatt tanácsos a szúrás.24+6hetes kismami
2010. jan. 31. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Csak az életkorom alapján nézték a Down kórt ( amit előre is lehet tudni), és az Edwards kórt nézték. Magzattal együtt nem nézték. Én is furcsállottam mert mindenkinek 3 arány szokott lenni a végén. Megvárom a 19.uh eredményét, és ha az is jó akkor nem megyek sehova.
2010. jan. 31. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok.Ha már megvárod,akkor teljesen mindegy,mert ha le is vennék a magzatvizet,4 hét mire megjön az eredmény,és addigra kb.24 hetes leszel.A múltkor írt ide egy huszonéves anyuka,akinek sajnos Down kórosan született a babája,és Ő írta,hogy minden eredménye tökéletes volt(a tarkóredő,orrcsont,AFP)és a 19 heti genetikai UH-on se találtak semmit(nem volt szívrendellenesség se).Szval ami tuti,az az amniocentézis.
2010. jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!