Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kenet eredmény? Volt ilyen...

Kenet eredmény? Volt ilyen eredményed? Bővebben lent.34 hetes vagyok. Tudom hogy gomba, de mitől? Nagyon vigyázok mindenre.

Figyelt kérdés

Múlt héten vette le az orvosom,és ma hoztam el a leleteket.Persze hívtam is, de csak kedden találkozunk.

Ez szerepel a papíron:


gomba vizsgálat direkt k: pozitív

Go.tenyésztetlen anya: negatív

Trichomon.festett ken: negatív


Bact.mikroszkópos vizsg: Gr+pálcák mellett GR+ coccus

Tisztasági fok: III.

Sok fvs.


2010. jan. 29. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy mitől? :) Egész konkrétan attól, hogy a terhességi túltengéses hormonok hatására a hüvelyi légkör átalakul, bő folyás van, stb, és ebben érzik igazán jól magukat a gombák. Sajnos ez van, ki kell kezelni.

Egyébként mindenki testében vannak gombák, és bizonyos tényezők szükségesek ahhoz, pl. antibiotikum kúra, terhesség, cukorbetegség, stb, hogy azok elszaporodjanak, és a bélrendszerből leköltözzenek a hüvelybe.

22 hkm

2010. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem is volt 37 hetes terhesen,de azt mondták majd szülés után kezeljem,mert terhesség alatt normális.
2010. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat. Tehát nem kell betojnom :))
2010. jan. 29. 14:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gomba mindig van a hüvelyedbe, de ha egészséges a hüvelyflórád, akkor az ott tenyésző laktobacilusok kordában tartják.


Terhesség alatt a nő immunrendszere meggyengül, részben a baba érdekében, hogy az anyai test ne tekintse a babát idegen testnek. Részben ez is okolható ilyenkor a gomba elszaporodásáért.


Arra akarok kilyukadni, hogy nem feltétlenül kaptad el valahol, hanem csupán a várandósságnak köszönhetően szaporodott el benned. (Nekem még anno szűz koromban is volt, pedig kitől kaphattam volna el? Egy antibiotikumos kúra után jött elő.)

2010. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Terhesség alatt normális a hormonváltozások miatt. De mindenképp kezeld ki, mert szülés közben szájpenészt kap tőle a baba. Nekünk volt, egy rémálom volt kikezelni belőle. Hüvelykúpot lehet használni.
2010. jan. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!