Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » IBS szindrómám van. Sajnos ez...

IBS szindrómám van. Sajnos ez most is kiütközik, igy 6 hetes terhesen. Széntablettát meddig szedhetem?

Figyelt kérdés
Ha itthon vagyok,nem szedem.De ha mennem kell orvoshoz stb. akkor beveszem mert szükséges.Szedhetem egészen a 9 hónap alatt?Úgy tudom a széntabletta nem szívódik fel a vérben.
2010. jan. 27. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Szedheted nyugodtan, csak a belekben szívódik fel. Lehet egy kérdésem mi ez a betegség? Én is csak úgy tudok menni vlhová, hogy hasfogót veszek be.
2010. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez idegi alapon van,de persze már évek óta.Már kiegyensúlyozottabb vagyok,de ez a betegség megmaradt.Két változata van,az egyik hasmenéses a másik székrekedéses.

Ezzel nem tudnak mit kezdeni az orvosok.Szedtem rá Lopedium hasfogót,de mikor terhes lettem letettem,mert azt nem lehet szedni terhesség alatt.De úgy tudom a széntablettát igen.


Szóval akkor ha szükség van rá szedhetem a 9 hónap alatt bármikor?Nem ártok vele a babának?

2010. jan. 27. 16:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Én végig szedtem ha mentem valahová, pl nőgyógyászhoz, vagy vásárolni.
2010. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 10 hónapos gyönyörű egészséges babám van.
2010. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A terhességem alatt abbamaradt a hasmenés a 12. hét körül, a vas tabitól, meg a gondolattól, hogy minden terhesnek székrekedése van, de ha mentem valahová bevettem 1 széntabit biztos ami biztos.
2010. jan. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Gratulálok!


Most nagyon megnyugtattál.:)Remélem nekünk sem lesz semmi bajunk a 9 hónap alatt.


Bocsi h megkérdezem,de szülésnél sem volt ezzel gond?Vagy akkor mind1 volt?Akkor is vettél be széntabit?

2010. jan. 27. 16:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Szülésnél érdekes volt, mert mondtam hogy beöntést akarok, a szülésznő azt mondta, hogy nincs rá idő. a tolófájásoknál meg azt kiabálta, hogy csináljak úgy mintha kakálnék. Én meg nyomtam, de a gyerek olyan hamar kint volt, hogy csak ő jött. A szülésznő meg is jegyezte, hogy nagyon kevesen nem produkálnak a gyereken kívül mást, ügyi vagyok.

Én azóta is csodálkozok, hogy egy bevásárló központ közepén, vagy egy moziban a víz folyik rólam annyira kell, szülésnél meg semmi.

Ne izgulj azért nagyon sokan kapnak beöntést, és akkor ez a probléma megoldva:) Ha van még kérdésed nyugodtan írj privit, de itt is szívesen válaszolok, ha tudok

2010. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok privit írni,csak te tudsz nekem.Mert én írtam ki a kérdést.Írj!
2010. jan. 27. 17:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nekem is visszament az IBS az elevittől (az elvileg székrekedést okozhat), szóval nekem ez volt a megoldás. Persze nem emiatt szedtem. :)
2010. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nem megy vissza ..:(
2010. febr. 2. 11:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!