Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én már egy hónapja nem voltam...

Én már egy hónapja nem voltam orvosnál (most léptem a 11. hétbe), és nagyon izgulok, hogy ma mindent rendben találjon. Normális, ha nagyon aggódom, hogy minden rendben van-e a babával a pocakban?

Figyelt kérdés
Végig lesz izgulni való, vagy eljön egy pont, amikor végre elhiszem, hogy minden rendben és nem kell azon agyalnom, hogy vajon minden oké-e odabenn?
2008. aug. 13. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig aggodom pedig a doki mindig azt mondja rendben van:)Szerintem igy fog menni végig az elsövel is igy voltam.Ma jobb lesz egy kicsit mert ma megyek hozzá:))25 hetes kismama
2008. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez végig így lesz, legalábbis addig, amíg a kezedben nem tartod, és látod, hogy milyen szép és egészséges babád van. Nálam így volt. Boldog babavárást, élvezd ki minden percét!
2008. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a 12. hét betöltése után nyugodtan meg, mert állítólag az a választóvonal,utána már lényegesen csökken a vetélés veszélye. Az aggódás pedig szerintem végig megmarad, akkor is amikor már 50 éves lesz :-)
2008. aug. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is folyton aggódom, de azt hiszem, ez normális így. Alig várom már, hogy a kezemben tartsam és tudjam, minden rendben van. (Ha megszületett is lesz mindig miért aggódni...) :-)

32 hetes mami

2008. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elején én is így voltam vele főleg hogy nehezen jött össze. Az AFP után nyugodtam meg, pedig akkor is említették, hogy kicsit le van maradva, ami csak fokozódott. Mégis azt mondtam magamnak, és mindenki, hogy a pozítiv hozzáállás sokat segít. Most voltam konzíliumon a lemaradás miatt. És mondták, hogy az előző orvos tévesen ítélte meg a korát, tökéletes a mérete, nincs lemaradva. Mentségére legyen, hogy ez a doki is csak másodjára tutda normálisan megmérni. Mindig olyan "bután" fekszik. Úgyhogy tényleg mondd magadnak is és a babádnak is, hogy:növekedjél, fejlődjél várunk idekinn. Én tudom, hogy minden rendben van. És hidd el előbb-utóbb így is fogod érezni. Nekem bevált. Ha sokszor mondod, hogy fáj a fejed, tényleg fájni fog. Ezt tartsd szem előtt.
2008. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sokkal többet aggódtam korábban, mint most (25 hetes vagyok). Az első uh-ig az volt a bajom, hogy nem hittem el, hogy terhes vagyok, illetve biztos voltam benne, hogy méhen kívüli lesz. A következő néhány hétben attól féltem, hogy elhalt a baba (ne kérdezd, hogy miért épp ettől), ugyanis nekem semmilyen tünetem nem volt, nem voltam rosszul soha. A 12. héten valóban történt egy elég súlyos komplikáció, ami a következő öt hetet beárnyékolta, végig feküdtem, orvoshoz, vizsgálatokra jártunk és már szó szerint rettegtem és azért imádkoztam, hogy megmaradjon a baba. Rendbe jöttünk és a következő három hétben már semmi bajom nem volt, újra kiegyensúlyozott voltam és boldog, a baba is megmozdult, erre a 20. heti uh előtt egy órával akkora hisztit csaptam le, hogy én nem akarok oda menni, mert biztosan rosszat mondanak és nem akarom tudni, ha valami baj van, hogy a párom csak nézett é hirtelen nem tudta, hogy sírjon, vagy nevessen rajtam.

Végül elmentem, megnéztük a babát, minden tökéletes, sőt, nagyobb is és fejlettebb 2-3 héttel, mozgékony és tökéletes minden érték. Ekkor derült ki az is, hogy fiú lesz. Azóta olyan, mintha kicseréltek volna, szinte egyáltalán nem aggódom, valahogy érzem, hogy ha ennyi mindenen átmentünk és az én babám akkor is velünk akart maradni és a sok rossz ellenére egészséges, akkor most már nem lesz semmi gond!

Gondolom egyébként ez a nyugalom összefüggésben van azzal is, hogy az elmúlt pár hétben már nagyon aktív a babám, folyamatosan érzem, hogy mozog és így megnyugtat ő is hogy velem van.

2008. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ! Úgy látom, az aggodalom az anyasággal jár. Tegnap én ismételten megkönnyebbültem. Az UH-n láthattam a picimet. Azóta a fellegekben járok! :) Boldog Babavárást Mindannyiótoknak!
2008. aug. 14. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!