Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha magamnak intézem a táppént...

Ha magamnak intézem a táppént akkor csak fognom kell azt a papírt amit ad a doki 2hetente és bevinnem a Teve utcába? Vagy valamit még kell vele csinálni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 12. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mi van a Teve utcában, de azt tudom, hogy ha van munkahelyed, akkor a táppénzespapír fénymásolatát be kell vinni a munkáltatóhoz.
2008. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Teve utca= Országos Egészségügyi Pénztár


Akkor csak le kell fénymásolnom?

2008. aug. 12. 13:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Mostmár tudom, de mivel nem vagyok pesti, ezért eddig nem tudtam.

Lefénymásolod, a fénymásolatot lepecsételteted, és beviszed a cégedhez.

Pécsen igy müködik, de gondolom ez országos.

2008. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy megint kérdezek, de a fénymásolatot kivel pecséteétetem le?

Sajnos most nekem kell bevinnem a papírt az oep-hez, mert nyaral a könyvelő. Van céges bélyegzőm, csak nem tudom, hogy a rózsaszín papírt le kell e pecsételnem és alá kell e iratnom a főnökömmel, vagy csak úgy bevihetem.

Nem akarok felesleges köröket futni az oepnél, mert itt órákat kell sorban állni sajnos.

A főnököm meg nem tudja mit kell csinálni, mert orosz.

2008. aug. 12. 13:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én vallálkozó voltam és magam személyesen viszem kéthetente a táppénzes papíromat az OEP-hez. Amit ad az orvos, arra nem kell semmiféle pecsét és az eredeti példányt kell vinnem! Azt, amit az orvos ad ki!
2008. aug. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na akkor mégegyszer, hogy mindenki értse:

Az eredeti példány az OEP-hez, a fénymásolat, az OEP által lepecsételve a munkáltatóhoz.

Nekik az kell a jelenléti ív miatt.

A vállalkozósdi teljesen más.

2008. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem rád csattantam.

Csak van aki keveri a vállalközósdit az alkalmazotti munkaviszonnyal.

A fénymásolatot pecsételd le. Mi nem tettük meg, és leszurt a cég könyvelője, hogy le kell, mivel így tudod igazolni, hogy bevette a OEP. Ő is ezt csinálja, ha beviszi, csak az hosszadalmas, mert a mi könyvelőnk hetekig rajta ült.

Van ismerősöm az TB-nél, ő javasolta ezt.

Sok mindenki csinálja igy, mi is már 5. hónapja.

Remélem tudtam segíteni.

Boldog babavárást!

2008. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a Tb-nél dolgozom, ez úgy működik: 1. a könyvelőd gondolom megigényelte már a táppénzt, eddig kaptad is, 2. most a könyvelőd elment nyaralni, de a dokidtól megkaptad a táppénzes papírodat 2 hétre, 3. ezt a kis rózsaszín papírt lemásolod és az eredeti példánnyal együtt beviszed az OEP-hez 4. az ügyintéző átveszi tőled az eredeti példányt, mert az alapján számfejtik a táppénzedet, a másolatot pedig lebélyegzi az aznapi dátummal, amikor az eredeti papírodat leadtad, a másolatot az un.érkeztető bélyegzővel visszaadja neked, 5. a másolatot pedig odaadod majd a könyvelődnek, hogy a papírjaid közé füzze le. Röviden ennyi, remélem érthető volt.
2008. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm, teljesen megvilágosodtam:D

nem is olyan bonyolult ez...

Mindenkinek boldog babavárást-babázást!

2008. aug. 12. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!