Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Körülöttem egyre több tragédia...

Körülöttem egyre több tragédia történik a babával, ez tényleg ennyire sűrűn előfordul, lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

34,38,39hetes terhesen köldökzsinór miatt halt meg ismerőseimnek babáik 2-3hónapon belül. Tudom, hogy a félelem csak árt, de a tehetetlenség szörnyű.31hetes vagyok.

Tényleg nem lehettenni semmit csak várni,h.veled nem történik meg?Lehet valamiből következtetni,h.kik a"veszélyeztetettebbek"erre?


2010. jan. 24. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg elhesegetni ezeket a gondolatokat!!!Tapasztalatból mondom!Én is végig rettegtem az egész terhességemet.Nehezen estem teherbe és attól féltem hogy valami baj lesz.A lányom nyakára volt duplán tekeredve a köldökzsinór és nem tudom hogy a szerencsén múlt e vagy a természet tudja a dolgát mert leálltak a fájásaim,megcsászároztak.Teljesen egészséges a lányom.sajnos vannak esetek amikor nem tud az ember mit csinálni.Sőt.Lehet az orvos sem.De nem szabad rettegni!!!!!Arra kell gondolni hogy minden rendben van és lessz is!! :))
2010. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

30 hetesek vagyunk:-)

Nekem is vannak ilyen gondolataim,de próbálom elhesegetni ezeket!!

Ha nem érzem már fél napJa hogy mozogna akkor engedek neki egy kis zenét és rögtön megnyugszom h rendben van még:-)

Boldog babavárást!

2010. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
na jó lányok, akkor leírom:) A magzatok, babák odabent amíg tudnak forgolódnak, mozgolódnak, gyakran a köldökzsinórral játszanak, áttekerik, körülfonják magukon. "Elzárni" , magukra " csomózni"nem tudják, mivel a köldökzsinór olyan , mint a "gumi" , bármikor ki tudnak tekeredni belőle,amíg nagy a helyük. Ha később beleakadnak, az se gond. Ha a nyakukra tekeredik, attól se fulladnak meg, mivel az oxigén a köldökzsinóron keresztül áramlik. Mi lehet akkor a "gond" hátterében? Elzáródhat egy ér, és az tényleg végezetes lehet. Normál terhességnél erre igen icipici az esély, százalékban növekszik , ha az anya alkoholizált/cigizett esetleg mindkettő terhesség előtt , mindinkább közben.
2010. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

tudod ez a para késöbb is meg lesz.

pl mikor teherbe estél attól féltél el ne vetélj, olyan sürün hallani hogy pár hetes terheségek elmennek, most megint paárzol, aztán hány csecsemö hal meg, vannak olyan babák akiknél soha nem derül ki mitöl. aztán hány kisgyerekhal meg évente, aztán tini lesz és hány disco baleset történik, aztán nagyobb lesz és csak hopp ráesik egy metero a fejére.

èn is parázok 6 hetesen, de vannak dolgok ami ellen nem tudunk tenni semmit. próbálom azt a filozófiát hogy akár 25 évesen is meghalhat. amíg velem van addig élvezem, élvezem a gondolatot hogy babám lesz, tervezgetünk stb... Ami ellen tudunk tenni azt nem tezsem (pl nem iszok alkoholt,nem cigizek, nem emelek nagyon nehezet, nem megyünk olyan helyre nyaralni ahol malária van , pedig idén nagyon olyan helyre akartam menni), de próbálom nem túl idegeskedni.

2010. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze,tudom,hogy ez egy örökre szóló aggódás lesz,csak tán a legtöbb dolog ellen lehet valahogyan védekezni,ez meg olyan tehetetlenség érzés.Meg valahogy azt gondoltam ez nagyon ritkán történik meg.A sors ellen nem lehet tenni,pozitívan gondolkodom,ez a legtöbb amit"tehetek".

köszi az eddigi válaszokat!Könnyű szülést és boldogságot a babához mindenkinek!!

2010. jan. 24. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!