3.8 as tshnál normális hogy letroxot adnaka. Aki szedi utána teherbe esett tnaleg ez lehet az ok? Milyen mellékhatások jlentkeztek?
Szia,
Szerintem már válaszoltam neked néhány napja egy korábbi kérdésedben. Nem ismétlem el, amit ott leírtam. De annyi kimaradt, hogy 3,5-4,5 között változó tsh mellett teljesen jó ft3 és ft4 értékeim voltak. Mégis számított a gyógyszer, amit elkezdtem szedni. Mivel nálunk pont a próbálkozós időszak előtt derült ki a probléma, így nem tudom biztosan mondani, hogy olyan tsh-val nem estem volna teherbe, de érdekes módon amint lement a tsh-m 2 környékére aránylag szabályos lett a ciklusom, pedig addig 3-7 hét között bármi előfordult.
Ez a tsh azt mutatja, hogy valami nincs rendben, de még ok ha éppen nem akarsz babát. Ha pl. sikerülne teherbe esned ezzel az értékkel és nem követnék nyomon a tsh-t, valószínűleg vetélés lenne a vége. A picikét rosszul működő pajzsmirigy besokall a terhességtől. Nekem 5 hét alatt 0,2-ről (ez volt a pozitív teszt hetében) 9-re nőtt a tsh-m és már az ft4 is rossz, pedig az korábban mindig jó volt. Pedig szedtem a gyógyszert, nyilván most növelték az adagot és újra kontroll pár hét múlva.
Ha jól emlékszem még a dokim nevét is megadtam neked. Szerintem a dokinak higgy, ne anyukádnak.
Azert előző, mert a terhesség alatt a pajzsmirigy hormon szintje gyorsan változik, a pajzsmirigy igénybevétele erősen nő. Ha a terhesség elején kevés lesz a hormon, az jó esetben csak vetélést okoz, rosszabb esetben szellemi fogyatékos gyereket! Ha egy picit is alacsonyabb a hormonszint, akkor már csökken a magzat IQ-ja. Megéri ez?!
Ez nem mánia, hanem a referenciaértékek nincsenek pontosítva a különböző embercsoportokra. Az autoimmmun folyamatoknak van egy szubklinikai stádiuma, amikor még tünetet nem okoz, de bajt igen egy esetleges terhességnél.
Kérdező, ez kevés, amit a laborról írtál! Én nem láttam ezt a leletet, pajzsmirigy UH nem készült. Így a gyulladás még mindig nem zárható ki. Márpedig addig tilos jódot szedni, amíg a gyulladás (Hashimoto) nincsen elvetve. A jód fokozza a gyulladást és rontja a pajzsmirigyfunkciót ebben az esetben.
Kezelni pedig mindig egyénre szabottan kell, nem internetes távdiagnózisban. Keresd fel a professzor urat (DR Balázs Csaba), vagy ha nincs időpontja, akkor tudok ajánlani mást is.
Addig ne szedegess semmilyen jódot, amíg nincsen diagnózisod! Pláne, ha babát tervezel. A szakmai protokoll az, ahogy 1 körüli TSH érték mellett kell teherbe esni, hogy ne legyen semmi gond.
11-es vagyok.
Baromi nehéz úgy tanácsot adni, ha nem fogadod el - most nem csak a saját válaszomra gondolok, hanem másokéra is. Találnod kéne egy dokit, akiben megbízol és elfogadod a javaslataid, még akkor is ha az egész rokonságod hülyének néz. Én sem vagyok endrokrinológus, te sem vagy az és ha jól sejtem anyukád sem. Itt az emberek csak a saját tapasztalatukat tudják leírni. Lehet, hogy csak jódhiányod van, de lehet más is. Én nem kockáztatnék meg egy vetélés, vagy a születendő gyerekem egészségét. Ha nem jódhiány a gond, akkor valószínűleg neked is úgy fognak romlani az értékeid terhesség alatt ahogy én is jártam. Még furcsálltam is, hogy minek ez a nagy elővigyázatosság, tényleg kell-e 4 hetente kontroll, de hittem a dokimnak és lám neki lett igaza.
Dr Nagy Dezső, aki ajánlottam neked 10 ezret kért az első alkalommal és azóta kizárólag a vérvételért fizettem (1100 a tsh, 4400 ha ft4 is kell), pedig minden vérvétel után behívott pár szóra, hogy beszéljünk az eredményről. Nyilván sztk alapon is lehet jó dokit találni, az lényeg, hogy végre találj egy orvost akiben megbízol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!