Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nagy a pocakja annak...

Akinek nagy a pocakja annak nagy babája születik?

Figyelt kérdés
Március 3-ra vagyok kiírva de decemberben sokan mondták hogy azt hitték karácsonyi baba lesz, akkora a hasam. Azóta meg már rengeteget nőtt a pocakom pedig még 5-6 hét hátra van. Súlyt még sehol nem becsültek, utoljára 2 hónapja voltam uh-n ott nem mondtak semmit.
2010. jan. 24. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, a víz is lehet sok.

Unokatesómnak akkora pocija volt,mint egy labda és 4 kg-s babája lett.Barátnőmnek meg mint egy "ház", és csak 2,5-val szült:))

2010. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Ahogy írták előttem is a víz is lehet sok. Nekem óriási hasam volt, sokan kérdezték ikrek lesznek e. :) 3400g-mal és 55 cm-vel született a kisfiam. Szülés után 1 nappal 13-kal voltam könnyebb, lement a sok víz. :D

Egyébként mért nem néznek neked súlyt? Kérdezd már meg a doki ha mész legközelebb, mert nekem mindig mértek.

2010. jan. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem biztos, én is sok példát tudok az ellenkezőjére. Én például "kis hasú" vagyok, ami annyit jelent, hogy magas vagyok és vékony, gondolom van helye bennem a gyereknek, szép, gömbölyű, irtó feszes pocakokat produkálok mindkét terhességem alatt, de nem nagy. És úgy néz ki, mintha csak egy lecsatolható műpocak lenne, mintha csak rám lenne akasztva. Nemtom, hogy fejezzem ki...

Mégis közel négy kilóval született az első babám és most a másodikat is hasonló súlyra tippelik.


A sógornőm iszonyat nagy pocikat növeszt, most a második babájával neki 26 hetesen nagyobb hasa volt, mint nekem van most, 36 hetesen. OK, a testalkata is más, mert bő egy fejjel alacsonyabb, húsosabb is, alapban nem terhesen nagyobb pocija van, mint nekem félidő után volt. És a babák: első szülöttje három kiló alatti súllyal szállt ki a nagy pociból, a második kicsivel volt felette.

2010. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam. Első baba lesz 35 évesen, szeretném simán megszülni. Nincs fogadott dokim, a kötelező uh-kon voltam és tanácsadáson, ott meg nem mondanak semmit csak kiadják a papírt, pecsétet és mehetsz amerre látsz :) Nemsokára megyek 36 hetesre majd megpróbálok faggatózni hátha kifogok egy normális dokit és kapok valami infot.
2010. jan. 24. 08:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám mikor a hugomat várta volt egy másik kismama is aki kb vele egy idős volt. Az mindig szekálta, hogy anyu hasában nincs is baba, mert olyan kicsi hasa volt, neki meg hatalmas. Amikor időre mindkettő megszületett, a nagy hasu néninek 2300 gr lett a babája, a hugom meg 3600 grammal született. :-)

Én meg örököltem anyu vonalát, picike hasam volt, csak a legvégén lett kicsit nagyobb, de soha nem éreztem magam bálnának, ahogy mondani szokták. Most jön a kistesó, kíváncsi leszek, vele hogy lesz. Még csak ma 7 hetes, úgyhogy ezt még nem tudom.

2010. jan. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést akár én is írhattam volna. 35 éves vagyok első babát várom, március 3-ra vagyok kiírva és hatalmas a pocakom. Mindenki ájuldozik rajta, én meg már kivagyok ettől! Legutóbb megkérdeztem a dokimat az uh-on, hogy tényleg teljesen átlagosak-e a babám méretei, mert akkora a hasam!?!? De a táblázatokhoz igazodva nő, egyáltalán nem mondták nagynak. Azt mondta a doki a hasam méretére, nekem ezt osztották, nincs ezzel semmi gond! Szóval a has mérete nincs összefüggésben a baba méretével, szerencsére! Boldog babavárást és könnyű szülést!
2010. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Micsoda véletlen, te is márc.3.? Jó ezt hallani hogy nem vok egyedül ezzel a kérdéssel. Csak ne jegyezné meg mindenki aki meglát hogy jó nagy bébi lesz. Egy 3,2 kg-os babócával kiegyeznék, de persze majd ami jut annak fogok örülni. Aztán lehet hogy a szülés nehézsége nem is függ annyira a mérettől, valaki a nagyobb babát könnyebben megszüli mint más a picikét.

Boldog babavárást!

2010. jan. 24. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet a has méretéből a baba méreteire következtetni. Nekem mindenki azt kérdezgette, hogy ikreim lesznek? A fiam 3450 gr-mal született.
2010. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben megnézett a doki: tényleg nagy baba lesz. Még 4 hét van hátra kb. és már 3,20-3,60 kg :)
2010. febr. 8. 10:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!