Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem dolgozik 1 évet az...

Aki nem dolgozik 1 évet az gyest vagy gyedet nem fog kapni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyed-et!
2010. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedig nekem mindenki azt mondja az ismerőseim közül,hogy gyest nem fogok kapni.
2010. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem is sokan mondják azt,hogy gyest nem fogok kapni.Akkor hogy is van ez?Nincs valami weboldal ahol utána lehet ennek járni?
2010. jan. 20. 20:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

A GYed-et a munkabérből számolják.

A Gyes alanyi jogon jár! Ezt az is kapja aki életében nem dolgozott egy napot sem. Egyébként az Államkincstár honlapján mindent megtalálz erről!

2010. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaza van, a gyes alanyi jogon jár. a gyedre munkaviszony alapján jogosult az anyuka
2010. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az átlagembernek gyes és gyed egyremegy, nem tudja, mi a különbség, sajnos. De azért nagy magabiztossággal állítja, hogy gyes...


Nem a válaszolókra értettem ezt, természetesen.

2010. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1 év biztositott idő kell egy év gyedhez és egy év gyeshez,ha két év bizositott időd van 2 év gyed jár.Ha nincs 1 év bejelentett munkaviszonyod csak gyesre vagy jogosult
2010. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A héten voltam MÁKba és Eübiztosítónál, ha nincs munkaviszony.. nincs gyed, csak gyes, 1 év munkaviszony = 1 év gyed, 2 év munkaviszony = 2év gyed
2010. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!