Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha mondjuk a betöltött 34....

Ha mondjuk a betöltött 34. vagy 35. héten születik meg egy baba 2500fr feletti súllyal, az mennyire számít koraszülöttnek?

Figyelt kérdés

És mennyit kell kórházban lenni vele? Van esélye az életbenmaradásra? Mert az mondják, a 8.hónap elég kritikus.

34hetes kismama


2008. aug. 9. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A betöltött 37. hét előtt született, koraszülöttség jeleit magán viselő - esetleg nagyobb születési súlyú, és a 2499 g-nál kisebb születési súlyú babák számítanak koraszülöttnek.

A 40. héten 2499 g-nál kisebb súlyú újszülött nem igazi koraszülött, hanem "méhen belüli retardált újszülött".

2008. aug. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, az előző vagyok.

A 28 hét után már igen jó esélyei vannak az életbenmaradásra, a 34. héten pedig már nem sok mindentől kell tartani! PErsze jobb neki ha bent marad még úgy 2-3 hétig.


Boldog babavárást, és ne aggódj, semmi baj nem lesz!

2008. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszike!!kicsit megnyugodtam, csak félek hogy baj lesz. meg türelmetlen is vagyok...:S
2008. aug. 9. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:
szia én 34. hétre szültem 2.65 dkg súlyú babámat hálla istennek épp és egézséges !kb. 8 napig volt korházban ,mert nem tudott rendeaen cicizni és be sérgult szegénykém el fáradt cicizés közben.mamár 9 éves .... kérlek ne agodj és boldog baba várást!!
2008. aug. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez megnyugtató:D Mármint az, hogy vannak ilyen esetek is.
2008. aug. 9. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!