Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El szeretném kerülni a magzatv...

El szeretném kerülni a magzatvíz vizsgálatot, igy jó lesz?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, második gyermekkel. A 12. heti ultrahang eredményem tökéletes, a kombinált teszt eredmény is tökéletes. Az a kérdésem, ha elmegyek egy 4 d-és ultrahangra, és ha az is jó, akkor ugye nem muszáj mennem magzatvizvételre? Egyik orvos ismerősöm szerint csupán a korom miatt is érdemes lenne mennem. Én nem akarok menni ha minden eredményem jó... Hányadik héten érdemes menni a 4 d-re?
2010. jan. 18. 15:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

összes vizsgálat ingyenes volt, még a kombinált teszt is.

15:19

2010. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt ingyenes.
2010. jan. 18. 15:47
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
15.29-es vagyok.Örülök neki hogy minden eredményed jó lett,nem is kívánom senkinek hogy azon menjen át amin én.Minden jót kívánok a terhességhez is meg a babázáshoz is.
2010. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 39 éves vagyok, az integrált tesztem jó, kombinát teszt jó, afp jó(bár az afp nagyon elavult vizsgálat) és az uh is jó volt. Én nem mentem amniocentézisre. Különben 4d- n először 12 hetesen voltam. Nekem a genetikán azt mondták nem kell menni mert az eredményeim sokkal jobbak mint más 39 évesnek. Ha azt tanácsolták volna, hogy menjek minden további nélkül mentem volna.
2010. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Én is nagyon aggódós vagyok hidd el. Nem tudnám elviselni, hogy pont az én babám (akire több évet vártunk)legyen beteg. Mindent megtettem annak érdekében hogy egészséges legyen és legyek. De persze vannak dolgok, amiket nem tudunk befolyásolni, csak bízni tudunk benne, hogy segítenek az "égiek".
2010. jan. 18. 15:59
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van!
2010. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én is bevállaltam a "korom"miatt az amniot(35.5 éves voltam).Az UH,és minden más leletem tökéletes volt,de elmondták,h ez nem 100%.Nekem volt már 1 egészséges gyerekem.Én nem bántam meg.Kb.39 évesen szeretnék még 1 babát,akkor is be fogom vállalni(pedig nekem se került kevésbe az integrált teszt+a magán doki.)A korábban válaszoló kismamának igaza van,sok helyen ingyenes(pl.Szent István khz),de csak a kombinált teszt(ő azon volt),az integrált az mindenhol fizetős.És sok khzban van UH is,de én inkább "fizetőset" választottam.
2010. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia!én lassan 36 vagyok,nekem azt mondta a dokim,ha jó a 12 hetes uh,az afp,és a 18 hetes uh akkor nincs baj.Mi elmentünk 16+5hetesen egy 4dre,ott is rendben volt a babám.A 18 hetes uh után menni kellett genetikushoz,aki átnézte leleteket.Nekünk hál istennek nem javasolta.Szerintem várd meg az afp,és a 18 hetes uht,illetve 16 hetes körül csináltass egy 4dt,és ha minden jó akkor ne aggódj.Én sem szivesen vállaltam volna,csak ha valamit találnak.23 hetes km
2010. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Kösz szépen neked is. Én is így gondolom. Én már voltam genetikai tanácsadóban 6 hetesen. Ott csak annyit mondtak, h minden az én döntésem. Azt sem mondták h menjek vissza.
2010. jan. 18. 17:30
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen integrált tezsten nem voltam, az nem ingyens , de nem ad 100%-os eredményt, csak 94. Mindenképpen magzatvízvizsgálatot akartam, úgyhogy arra nem mentem, A kombináltat(87%) meg mindenkinek automatikusan megcsinálták a (Bp-i Margit kórházabn)

15:45

2010. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!