Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fáj a méhszáj vizsgálat?

Fáj a méhszáj vizsgálat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az orvosom azt mondta készüljek lelkiekben mert legközelebb megnézi a méhszájamat.Eddig mindig ultrahanggal nézte csak.Miért nézi meg vajon,és nagyon fájdalmas?Mert én hallottam olyat,hogy vérzéssel jár?Én azt gondolom,olyasmi mint egy citológiai vizsgálat,nem?
2010. jan. 15. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valaki azt mondja fájt valakinek meg nem.Na hát nekem fájt és még a szülést is beinditotta.Mennyi idős terhes vagy?Minden jót! 4 hónapos kislány anyuja

2010. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ujjal kitapintja, hogy mennyire zárt. Fájni nem fáj, inkább kellemetlen kicsit és feszít. Ha jól csinálja, akkor nem jár vérzéssel.


Azért nézi, mert a zárt méhszáj jó, a nyitott méhszáj meg rossz: fertőzéseknek adhat utat, és koraszülést is jelenthet. Hány hetes vagy?

2010. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Csak akkor fáj, ha a doki durván csinálja, a vérzés is ilyenkor jelentkezhet. Én sosem véreztem és nekem nem is fájt soha. Igaz, a dokinőm nagyon normális volt. Ja! Nekem minden alkalommal megnézte, mikor mentem hozzá, mert neki nincs uh-ja. A kellemetlenség olyan, amilyen egy citológiánál, ha normálisan csinálja, nem rosszabb nála ill. egy sima kézi vizsgálatnál.
2010. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha a szülést beindította, csupán amiatt, mert az orvos ujjal tágított a méhszájon, normál esetben ilyen nem történhet..!!!!
2010. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


ha nincsenek fájásaid,(és miért lennének...) elméletileg alig érzed, csak egy kis kellemetlen nyomás. Kicsit idetartozik, de amikor majd vajúdás alatt nézegetik, na az már fájdalmas lesz, arra készülj!

2010. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Most 26 hetes vagyok 30. héten kell mennem akkor nézi.
2010. jan. 15. 11:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, h kíméletes lesz!

Nekem nem fájt sosem, inkább ara mondta, h készülj fel, h le kell vetkőzni, nekem is mindig mondta a doki, ha aköv. vizsgálat ilyen volt.

Kicsit kellemetlen, de nem fog fájni. Megkérdeztem a szülésznőmet (jó barátnőm), és azt is mondta, h ez az orvosoknál bevett duma, mert sokan vannak, akik nem tisztálkodnak rendesen. Persze nem ránk gondolt, hanem értitek...

Mivel én túlhordtam, nekem magzatvízvizsgálat is volt, az utolsó ilyen nekem is beindította. Az nagyon fájt, és az a szerencse, h akkor már befektettek, így éjszaka meg is lett a babám.

2010. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem akárhányszor nézte a doki, sosem fájt. Nagyon óvatosan tudja csinálni, de egyszer mikor nézte, mégis nagyon véreztem utána (ez már a végefelé volt). Valamelyik doki az utolsó héten,vagy ha túlhordod "alaposabban" megvizsgál, ez azt jelenti, hogy kézzel tágít. Engem a szülésznő tágított kézzel vajúdás alatt, hát az tényleg fájt rendesen, de órákkal megrövidítette a vajúdást, uh megérte az a kis kellemetlenség.
2010. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia!


én 24 hetes km vagyok, nekem mindig manuálisan nézi a méhszájamat, soha nem UH-val, eddig nekem soha nem fájt! hogy a későbbiekben hogy lesz, fájdalmas lesz-e nem tudom, de eddig nálam semmi panaszt nem okozott:) mondjuk ha durva a doki, akkor bizti tud fájdalmas is lenni...

2010. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig kézzel nézi a méhszájamat eddig nem fájt, csak kellemetlen volt,de a legutolsó vizsgálatnál megállapította, hogy 1 cm-re már kinyílt és az már fájt. De azért kilehetett bírni!

33 hetes kismama

2010. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!