Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Emelkedett CRP szint?!

Emelkedett CRP szint?!

Figyelt kérdés
Ma kaptam kézbe a 12. heti vérvétel eredményemet. A CRP (C-reactive protein) értékem 52,6 mg/l a megengedett 10 mg/l-nek. A többi értékem rendben. Az orvosom szerint jó a vérképem. Én elhittem neki és csak itthon néztem meg a papírt, akkor láttam a CRP-t. Szerintetek magyon gáz, hogy ennyivel magasabb????
2010. jan. 14. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztem elég magas a CRP szinted, vmi gyulladás lehet a szervezetedben, akár egy szuvas fog is lehet az oka!
2010. jan. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én pont ma kaptam meg a vérvételem eredményét, szintén nézette a dokim a CRP-t. Mondta is nekem, hogy ez bármilyen gomba, baci vagy vírusfertőzést kimutat, akkor ugyanis ez magasabb, mint a határérték. Vagyis nálad is valami fertőzés van valahol.

30 hetes KM

2010. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban kicsit magas, de terhesség esetén egyes laborértékeknek más a határa. A terhesség az egész szervezetet "érinti" ezért ne ijedj meg ezektől az értékektől! (Egyébként az igazán gáz CRP 100 fölött van, ha ez vigasztal)
2010. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Egy picit azért megnyugtattál!!! Köszönöm!!!!
2010. jan. 19. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz,m ár több, mint egy éve írtál, de szeretnék érdeklődni, hogy mi okozta a magasabb szintet? Lett végülis kezelve valami, Nekem már 2 hónapja magas a crp-m, és nem találják az okát, 22 hetes vagyok. Ha még itt vagy, kérlek válaszolj!
2011. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia! A vérvétel előtt pár nappal még meg beteg voltam, és valószínűleg ez okozta az emelkedett CRP-t. A következő vérvételen (16 hetesen) is kért az orvos CRP-t, ott már rendben volt.

Nálad nem lehet hasonló oka? Remélem Neked is emiatt van!

Jó babavárást!

2011. máj. 10. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál!! A kontroll crp eredmény majd hétfőn lesz meg. Időközben kicserélték az egyik tömésem (panaszt nem okozott amúgy). Remélem az volt a gond. Majd kiderül.
2011. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Majd írd meg légyszi az eredményt! Remélem tényleg a fogtömés volt a gond!
2011. máj. 13. 09:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!