Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen fogtömést lehet...

Terhesen fogtömést lehet csináltatni?

Figyelt kérdés
ma voltam fogászati vizsgálaton, és van egy lyukas fogam sajnos.(26évesen ez a második ezért is lepődtem meg nagyon) fájni nem fáj,nem vettem észre.a doki szerint időben elcsíptük,de azért rendbe kéne tenni,nehogy rosszabb legyen. de ugy tudom, h terhesen a zsibbasztós szuri veszélyes lehet a magzatra. ti voltatok ilyen helyzetben? 23 km
2010. jan. 13. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet. De szerintem egy fogtomest meg erzestelenites nelkul is ki lehet birni, hidd el nekem. En nagyon felek a fogorvostol, megint 2 koronat csinaltak erzestelenites nelkul, amikor a 3. honapban voltam. Az erzestelenites nem veszelyes a magzatra, foleg nem, ha mar a 23. hetben vagy. Ennek ellenere nem minden doki adja szivesen, hiszen megiscsak egy erzestelenito.
2010. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne vicceljetek! Még idegelnek, meg szájsebészeti műtéteket is végeznek terheseknél, mert a rossz fog egy góc, ami gyulladást, lázat okozhat és az nagyon veszélyes a magzatra. Az amalgám tömést nem szabad bolygatni, azt nem szabad tömésként használni, de amit az ínyedbe adnak az HELYI érzéstelenítő, sőt, ha szólsz, hogy babát vársz, akkor másfajtát használnak. Mindenképpen rakasd rendbe a fogaidat, mert nagyon sok gondot okozhat a terhesség alatt, ha ezt nem teszed meg időben.
2010. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

4 fogam húzták a 30 héten,és másnap egyet ideg kezeltek.Ja..és gondolhatod...nem bírtam ki fájdalomcsillapító nélkül a "gyógyulást" sem.


5 hós baba anyukája

2010. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem ilyenkor a szájsebészeten vágtak varrtak stb.Simán lehet.
2010. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem gyökérkezelés kellett, 2 érzéstelenítővel, de a dokim szerint inkább ez, mint egy gyulladás a szervezetben. A tömést nekem érzéstelenítő nélkül csinálták, ha nem ér ideget, akkor nem fájhat, ha ideget ér, akkor meg gyökérkezelés kell érzéstelenítővel. Nyugodtan menj el, nem lesz baj.
2010. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia,kaphatsz érzéstelenítőt és csinálhatnak fogtömést is,de szólj,hogy kismama vagy.
2010. jan. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!