Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól lehet rendezgetni a...

Mikortól lehet rendezgetni a babaruhákat?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy nagy zsáknyi kis ruhácskát,annyira jó lenne már mosni őket vasalgatni,viszont még sok időm van hátra,a férjem szerint felesleges még.Át kell őket még mosnia szülés előtt is?Mert akkor tényleg felesleges lenne már megcsinálni,mivel még 22 hetes vagyok.És mikortól kezdtetek vásárolgatni a babának?Kiságyat,babkocsit ,ruhákat?
2010. jan. 13. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó mert aki fél az csak késöbb áll neki a rendezgetésnek meg a vásárlásnak.Én alig voltam 4 hónapos terhes amikor szintén kaptam ruhákat és szépen lassan kimostam majd vasaltam és szekrénybe tettem őket ahol illatpárnácskák vannak és most is jó az illatuk.5 hónapos kórtol folyamatosan ahogy a pénz engedte beszereztünk mindent nekem azért is kellett idő hozzá mert a Vaterán licitáltam és az tovább tart mint a rendes vásárlás.A lényeg hogy a 30 hétre minden készen állt.Úgy tégy ahogy a lelkednek jól esik mert én élveztem minden készülődő percet.
2010. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, én 23 hetes vagyok. Egy pár ruhácskát már vettem, igyekszem kihasználni az akciókat. Tegnap néztünk babakocsit. Szépen lassan már szeretném a nagyobb dolgokat megvenni.
2010. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 35 hetes vagyok,és most vettünk meg a kiságyat,babakocsit stb.A kis ruhákat még nem mostam ki,de a jövőhétre tervezem.

2010. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! 23 hetes vagyok. Pár hete mi is kaptunk két zsák babaruhát,egyszer már kiválogattam,ami kb. egy éves korig lesz jó. A babának szánt szobát mi nemrég pakoltuk ki,most fogjuk festeni. Felnőtt ágyunk már van oda,a kiságyat egy hónapon belül szeretnénk megvenni. Babakocsit kaptunk ajándékba,más még nincs. Ha kész a festés,én kimosom a kiválogatott ruhákat,újra válogatom méretek szerint,hogy lássam,miből mennyi van. A védőnőm szerint nem kell tavasszal újra kimosni,ha zárható szekrénybe teszem,de azért én mindig újra fogom mosni az aktuális adagot.

Ha ezekkel kész leszünk,fokozatosan vásárolgatunk,ha meglátunk valamit jó áron.

Jó készülődést neked is! :)

2010. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm aranyosak vagytok!Mi is eltetettük a babakocsit,2 hét múlva megyünk érte,de a kisággyal várni akarok még.Olyan jó érzés nézegetni a kis ruhákat,Jó lenne már eltelne ez a hátralévő 4 hónap:-)Boldog babavárást kivánok mindenkinek!
2010. jan. 13. 11:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Én az elejétől rendezgettem, mert anyukám amint kiderült, hogy babánk lesz, nekiállt bevásárolni. Hozzá jártam simogatni, nézegetni a rucikat. Félidősen már jöttek a barátnőktől a ruhák. Szelektáltam, és fotóztam, hogy tudjam, kinek mit kell majd visszaadni :-)

Mi félidősen vettünk babakocsit és onnan folyamatosan, amit kellett.

Moshatod és vasalhatod a ruhákat, de szerintem akkor tedd őket villámzáras tasakba, hogy ne kelljen újra mosni. Én a mosást és vasalást a 30. héten kezdtem, kitartott majdnem szülésig (ruhák, ágyneműk, pelenkák, stb...)

Élvezd ki bátran!

Szép szülést kívánok!

2010. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Kb. félidőtől (vagy kicsit előbb) vásárolunk, mosok, vasalok, pakolok. És nem bánom, mert így szülés előtt 2-3 héttel már nincs erőm, sem kedvem bababoltokba járni, hosszasan nézelődni, vásárolgatni, örülök, hogy mindenünk megvan már régen. Vasalni már nem is tudnék órákig! Márpedig azok az icipici ruhák és a textilpelenkák nem 5 perces meló.

Amiket kimostam és kivasaltam, azokat letakarva tettem el, hogy ne érhesse por, így nem kell újra kimosni, mielőtt ráadjuk a babára. A ruhák mellett a kocsit, ágyat, stb-t, mindent vettünk, szép sorban, ahogy akció volt, és ahogy a pénztárcánk engedte. a Karácsonyt már nyugodtan töltöttem abban a tudatban, hogy nekem már nem kell szaladgálnom semmi után, csak várni a kicsikénket, azaz kb. 33 hetesen már minden kész volt.

Nem kell elsietni, de várni is kár, mert mi van, ha nem fogod bírni a végén, vagy fekvésre leszel ítélve, de csak egy keményebb vizesedés vagy méhszájnyílás is akadály, akkor a férjed egyedül csinálja majd? :D Inkább készülődj ahogy érzed, ahogy jól esik.

2010. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ági1987 ***** válasza:
Mi is nagyon sok ruhákat kaptunk,elég korán(20 hetes)!Csak most álltam neki rendezgetni őket(35hét)!Nem vagyok babonás csak ténleg felesleges!
2010. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!