Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek egypetéjű ikrei születt...

Akinek egypetéjű ikrei születtek teljesen egyformák? Én most 30hetes vagyok, múlthéten voltunk 4d-s ultrahangon, és azt mondta az orvos, hogy nem egyforma se a szájuk, sem az orruk. Pedig egypetéjűek.

Figyelt kérdés
Én már meg vagyok ijedve,hogy nem -e valami rendellenesség miatt nem egyformák.Az orvos nem mondta,hogy baj lenne,de én már mindenen parázok.Szóval egypetéjűeknél előfordul,hogy nem egyforma az arcuk?
2010. jan. 12. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egypetéjűek mindig egyformák!

Biztos egypetélyűek? Mert ezt terhesség alatt el lehet "nézni". Nekem szülésig nem tudták megmondani milyenek. Mikor megszülettek kiderült. Teljesen különbözőek voltak. Azt, hogy egy vagy kétpetélyűek-e csak szülés után lehet megállapítani biztosra. Nem hinném, hogy lenne valami rendellenesséhg. Az már nagy valószinüséggel kiderült volna.

2010. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lombikosok vagyunk.2 megtermékenyített petesejtet kaptam vissza,ebből az egyik elhalt,a másik kettéosztódott.Ez nagyon ritka,de nálunk így volt.Tehát tuti egypetéjűek.
2010. jan. 12. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor az jó :)

De nincs miért aggodnod. Ettől függetlenül hallottam olyat, hogy van különbség még egypetélyűek között is. Ritkán, de ők sem teljesen egyformák. Lehet az "egyszerű" ember azt mondja olyanok, mint 2tojás, de az orvosok és a szülők(pláne ők), látják a különbségeket.

2010. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
:) Van egypetéjű tanítványom, sok különbség van köztük. Egészségesek a babák, ne izgulj! :)
2010. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem igazoltan egypetéjű ikreim vannak (a lepény szövettani vizsgálata alapján) és egyáltalán nem hasonlítottak egymásra, amikor megszülettek. Mi is nagyon csodálkoztunk, de azt mondták a kórházban, hogy van ilyen...

Most 5 hónaposak, talán most kezdenek közelíteni egymás felé, de persze most meg már nehéz megítélni. Idegenek szerint hasonlítanak, de azért még most sem két tojás. Bár éppen ma, ahogy rápillantottam az egyikükre, néztem, hogy "akkor Te most ki is vagy?" :-))

Szóval nyugodj meg, attól még teljesen egészségesek lehetnek, ennél nagyobb baj sose legyen!

2010. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat.
2010. jan. 13. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!