Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iszonyú székrekedésem van,...

Iszonyú székrekedésem van, mit lehetne még tenni?

Figyelt kérdés
Próbáltam a zabkorpát, Tamarinlax lekvárt. Egyik sem segitett semmit. Hetente egyszer, max kétszer tudok wc-re menni.13 hetes vagyok és már 6 kg-ot híztam ez miatt...Egyszerűen nincs emésztésem. Az orvos és a védőnő semmi különöset nem mondott.
2010. jan. 12. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem a tej, főzelékek, gyümölcsök segítenek, mindennap eszem-iszom, és másnap reggelem így indul:)
2010. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem végig ilyen volt, amit még kipróbálhatsz: Glicerines kúp, Laevolac szirup. Nekem a Tamarinlax egy idő után (pár hét) hozott csak eredményt, minden este másfél kávéskanálnyit ettem belőle, de több hónapra megoldotta a gondomat.
2010. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is hidd el próbálok kimondottan olyanokat enni.
2010. jan. 12. 16:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Naponta eszel gyümölcsöt és sokszor eszel főzeléket?Ezek segíthetnek.Én minden másnap még ettem szilvalekváros kenyeret is.
2010. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Olajos hal? Tésztákra oliva olajat tenni? Laveolac, szilvalekvár nagyon jó!

Sajnos ez ilyen, végig...

2010. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én búzakorpát teszek kefirbe, vagy joghurtba, illetve csak rozskenyeret eszem. A szilvalekvár is jó megoldásnak tűnik, persze lehet, hogy nem elég egyszer, hanem rendszeresen alkalmazni.

Van egy gyógyvíz is, Hunyadi János névre hallgat:


[link]

ezen a lapon olvashatsz is róla.


Remélem megoldódik a problámád!

Minden jót!

(35. hetes mami)

2010. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig ezzel küszködtem. Aztán anyukám javaslatára minden reggel ettem egy kiskanál szilvalekvárt, éhgyomorra. Többet soha nem volt székrekedésem,teljesen normális székletem lett tőle.38 hetes kismama
2010. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem CSAK a Laevolac szirup jött be. Éhgyomorra 1 evőkanál higítás nélkül megoldott minden bajomat!
2010. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 16 hetes vagyok, ugyan ebben a helyzetben! A terhesség előtt régóta nem ettem szénhidrátot (kenyér, rizs, krumpli...), de 6-7 hetes korom óta már reggel muszáj zsemle vagy szelet kenyérrel kezdenem. Borzasztó gyomorégésem, savam, hányinger és hányásom van, de wc-re nehezen megyek, több naponta :( A férjemen kívül nem is mondtam meg senkinek mennyit híztam, de tudom, hogy nem a manótól, hanem a székrekedéstől, puffadástól. Tejterméket és zöldséget (legalábbis nyersen) a sav miatt nem tudok enni, rosszul leszek tőle. A főzelékek szintén csak felfújnak, rosszabb lesz. Mi pár napja vettünk egy gyümölcscentrifugát és különböző leveket készítünk magunknak napi 2-3 alkalommal. Úgy tűnik (gyorsan lekopogom), hogy ez most beválni látszik. Pl: alma, alma-narancs, répa, répa-alma, citrom-alma.... Holnap a céklát fogjuk kipróbálni. Természetese higítatlanul, azonnal el kell fogyasztani. Szerintem érdemes kipróbálni, nekem más nem segített (lekvár, gyógyvíz...) Sok sikert neked is, tudom nagyon nehéz a pocaknak is, a közérzetnek is, az aranyérnek is, ráadásul az emiatt lerakódott kilók sem kellemesek:(
2010. jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt ilyen problémám. Nekem ezek segítettek: reggel éhgyomorra 1 pohár víz és 1 banán /aszalt szilva/ 1 kanál méz. Ha legalább 1 hétig csinálod, akkor beáll rendesen az emésztésed.
2010. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!