Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit híztatok idáig? Nincs...

Mennyit híztatok idáig? Nincs valahol leírva a "súlygyarapodási menetrend"?

Figyelt kérdés
Ahol nemcsak az lenne leírva h az adott héten mennyi hízás várható hanem összesen. vagy trimeszterekre, hetekre leosztva táblázatszerűen. 18 hetes vok..én semmitnem híztam ami egyáltalán nem baj. mert így vagyok 63kg. Ill fogytam a hányások miatt 3 kilot és most kezdem elérni a kezdő súlyomat. Kíváncsi vagyok ki mennyit, ill többnyire akik ilyen kor körül vannak
2010. jan. 12. 11:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szia.én 22 hetes vagyok,és idáig 10 kilót híztam.47-ről 57-re.
2010. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

18 hetes koromig kb 2-3 kilót híztam mindösszesen.


Most 26 hetes vagyok, +9 kilónál tartok.


Pontos menetrendet nem tudok, de a 20. hétig nem baj, ha nem hízol semmit. A fogyás is természetes lehet, ha sokat hánysz.


Az összes hízás kb maximum 13 kiló legyen. Ennek nagy része az utolsó hónapokban szalad fel, a hízás mértéke kb fél kiló hetente. Ha ennél több a hízás, akkor az nem a baba, hanem te vagy: vizesedés, cukor, háj...

2010. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én a 20. hétig híztam 10 kilót, utána már csak 4-et a 36.hétig, utána már egy dekát sem.

Mindenkinek más az ütem.

Amúgy a testtömegindextől is függ, hogy ki mennyit "hízhat".

Akinek alacsony a bmi-je, az hízhat akár 20 kilót is, de akinek magas, az jó, ha nem lépi át a 10 kilót.

2010. jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
szia mindha az anyuci.hu-n lenne ilyen hogy kalkulátorok oda regisztrálni kell
2010. jan. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia én a 18. hétig 5 kilót híztam.
2010. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én eddig 2 kg-ot fogytam, most vagyok 20 hetes. De én sok plusszal indultam, 85 kg-ról, és 167 magas vagyok.
2010. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

erre nincs használható táblázat, minden ember más. aki nagyon vékony pl., lehet hogy a szervezete már az első hetekben pánikszerűen tartalékol és akár a végére 20kg-t is felszedhet úgy hogy nem evett sokat és nem is probléma a túlsúly... sőt. Ha túlsúllyal kezded, a szervezeted nyugodtabban áll hozzá az új helyzethez :) ha pedig rosszul vagy, lehet hogy az első időszakban még fogysz is. elvileg a 30.hétre a szervezetedben a magzatvíz és a vér mennyiség eléri a maximumot, onnan a baba hízik sokat és vízesedhetsz, ami megint csak kiszámíthatatlan. A szüléskor lehet hogy 6-7 kg-t vesztesz, de ha nagyon vizesedtél, lehet hogy pár nap múlva akár 10-13kg-val vagy kevesebb...

Egy biztos, ha nem nassolsz délután, nem vacsorázol nehezet, mozogsz és aktív maradsz, akkor annyit fogsz hízni amennyit szükséges és amennyi rövid időn belül le is jön majd! Ez van akinél 5kg., van akinél 15kg.

Én egyébként 34.hetesen 7kg-nál tartok, de ebből a 30.hét után csak 1 jött fel, a többi inkább az első időszakban.

2010. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ezt most találtam neked :)


[link]

2010. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38. hétben vagyok, 7 kg-t híztam. Diétáznom kell cukor miatt. 65kg-ról indultam.
2010. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21 hetes vagyok és eddig 5 kilót híztam, 57kg-ról 62kg-ra. Mennyiségre kb. ugyanannyit eszem, mint előtte, de próbálok változatosabban és minden napra gyümit is beiktatni. Plusz két naponta terhesvitamin és minden nap vasat szedek. Igyekszem minden héten vmilyen kismami mozgást (jóga, torna) is végezni. Bízom benne, h a végére a 10 kilót nem fogom meghaladni, legalábbis jó lenne!!!
2010. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!