Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp-n túl lévő kismamik mi a baj?

Afp-n túl lévő kismamik mi a baj?

Figyelt kérdés
barátnőmet felhívta a tegnap este a védőnője hogy ma menjen vissza az orvoshoz mert nagyon rossz lett az AFP-je,nagyon alacsony.De hiába kérdezgette hogy akkor mi lehet a baj,a védőnő azt mondta ne idegeskedjen menjen vissza az orvoshoz.mit néznek az afp-vel?rendelleneséget?
2010. jan. 12. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt írnak róla 1-2 dolgot a "vizsgálatok" kockában, de ne aggódjon!Nekem is kevés volt anno, és azért mert elvoltam számolva!Csak 14 hetes voltam, nem 16!És az afp mértéke napról napra nő!
2010. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2010. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
A módszer elavult. Ha kicsit is rossz időben veszik le, már akkor se ad pontosat. nem szabad önmagában ezt az eredményt figyelembe venni.
2010. jan. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom valami fejlődési rendellenességet néznek vele. Itt olvasgassatok! Egy orvos válaszai találhatók itt, hátha találtok hasznos információt.

[link]

2010. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
kromoszóma rendelleneséget,az alacsony érték dawn kórra utalhat.de ne ijedjen meg a barátnőd nekem is rettenetesen alacsony lett az érték,de a további vizsgálatoknál minden rendben volt.Lehet hogy túl korán vettékle a vért és nem a betöltött 16. héten.
2010. jan. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is az AFP sajnos nagyon pontatlan, elavult vizsgálati módszer. A Down-szindróma esélyét nézik vele. DE: ha az eredmény rossz is, nem kell azonnal pánikba esni! Ha a 12 hetes genetikai uh nem mutatott ki rendellenességet, akkor nem biztos, hogy baj van. Ilyenkor el szokták küldeni az anyukát genetikai tanácsadásra, ahol az orvos genetikai vizsgálatot javasol. Ennek bár van 1% vetélési kockázata, de biztos eredményt ad. Én is megcsináltattam, bár nem amiatt, mert gond volt a babával, hanem a korom miatt. A vizsgálat a korionbolyhokból való mintavétellel kezdődik (hasfalon keresztül egy hosszú tűvel vesznek mintát, közben végig uh-val ellenőrzik a dolgot, hogy a babát meg ne sértsék), a kivett sejtek megmutatják, hogy van-e valami genetikai sérülése a picinek.
2010. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alacsony volt, amikor visszamentem UHra, ott megnyugtattak, hogy nincs baj, és egészséges, szép babám született.
2010. jan. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

szia az alcsony afp nem jelnt semmit ,túl kjorán vették le a vért nyugi

nekem ezel tették tönkre a második fárandósságomat majdne mel is vettük a msot már megszültett gyönyőrű 3 éves kislányunkat


a haramdik várandósságommal meg els sem mentem az afp-re hiszen teljesen felesleges kismama ijesztegető vizsgálat

2010. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen. Egyszer rám is rám hozta a frászt a védőnő! Szólt, hogy alacsony lett az AFP, valószínűleg baj van..én meg csak néztem, hogy az nem lehet, mert csak másnap megyek megcsináltatni. A laborosok túlbuzgóságból 12 hetesen levették az AFP-s vért is..persze, hogy alacsony volt! Lehet, hogy még nem volt 16 hetes a terhesség...
2010. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Attól kérdeznék aki genetikai vizsgálatot már megcsináltatta hogy nem volt semmi gond? és utána mennyit kellett pihenni hogyan zajlott mikor lehet visszamenni dolgozni?

Köszönöm szépen

2010. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!