Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol fáj a hátad, ha a nem...

Hol fáj a hátad, ha a nem csupán a terhességi kénylmetlenségek ( nem megszokott alvás, ülés ) miatt fáj, hanem bajt jelent?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete nagyon fáj a hátam a jobb lapockám alatt és a jobb lengőbordám is. Nem görcsölök, nincs egyébb panaszom. 1 hete voltam orvosnál 3100 lett a vizsgálat, tb-s doki, nem foglalkozik a hátfájásommal :( amúgy minden rendben van, napi 3*1 magnézium és pihenés mellett most hagytam abba a munkát, eddig ülömunkám volt.

Más is volt így, ez normális dolog, első babát várom. Ha tovább nyílik a méhszáj, azt érzem? 27 hetes km.


2010. jan. 11. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a hátfájásod az ülőmunka miatt van, illetve lehet rossz testtartás is. Ha nagyon gond lenne, pl. vesékkel akkor lentebb fáj, vagy ha a tüdőddel, akkor pedig inkább fentebb és középen. Bár állítólag egy tüdőgyulladás nem is fáj.

Lehetnek gerincprolémák is, de szerintem nálad kifejezetten a testi átalakulás miatt vannak ilyen panaszok. Most, hogy már nem dolgozol, többet pihensz, biztos csökkenek majd a fájdalmak.

A hátam egyébként nekem is szokott fájni, nagy mellek és szintén ülőmunka miatt:-) Illetve egyszer be is csípődött a lapockám alatt, alig bírtam mozogni pár napig, még kenegetni is kellett.

Szóval a hátfájás miatt ne aggódj!


A méhszáj nyílását, úgy tudom, nem lehet érezni. Viszont ezzel muszáj pihenned, mert még sok van hátra. Jó hír, hogy ha tényleg sokat pihensz, nem emelsz, nem erölteted meg magad, még visszazárulhat! LEgalább is így tudom.

Minden jót és kitartást!

(35+3 hetes mami)

2010. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!