Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Máshol is bunkók a tb-ben,...

Máshol is bunkók a tb-ben, vagy csak Győrben?

Figyelt kérdés
Hiába kértem felvilágositást, elküldött a nő... Nem tudom mi fog járni:( 12 év folyamatos munkaviszonyom volt 2009.07-ig. Utána munkanélkülit járadékot kaptam, ami 2010.04-ig fog járni, majd 2010.07.04-ig kapom a munkanélküli segélyt. A szülés várható időpontja 2010.07.14. Ha előtte 28 nappal kérem a tgyest, akkor jár a gyed? Ki tudná ezt nekem megmondani? Az a lényeg, hogy folyamatos munkaviszonyom lesz a szülés előtt két hétig. És mi alapján kapom majd a tgyest, és a gyedet?
2010. jan. 10. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni,de a Győriek tényleg taplók :-(

esetleg a munkaügyi hivatalban próbálkoztál?Ott talán kedvesebbek.ha gondolod,privátban megadok egy munka ügyis telszámát,hátha ő okosabbat tud mondani.És velem mindig kedves volt!

2010. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, megkérdeztem a munkanélküliben is, ők küldtek a tb-be, mert tudták pontosan...Nem hiszem el, h nincs aki segitsen ilyen ügyben? Akkor miért ülnek ott általában üres irodákban?? A telefonszámot nagyon megköszönném!
2010. jan. 10. 12:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt Tatabányán, tök aranyosak. Legalább is mindig ezt tapasztaltuk. A munkaügyiben is, és a TB.-ben is. Ami durva, hogy még az adóhivatalban is. Meglepődtünk rendesen. De tudni kell, hogy itt Tatabányán is, eléggé parasztok laknak. Tisztelet a kivételnek.
2010. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak Győrben bunkók sajna. Engem is jól áthintáztattak és most itt rágom a körmöm, hogy ha nem születik meg bizonyos időn belül a babám, akkor nem fogok gyedet kapni, mert félretájékoztattak az ügyfélszolgálaton a biztosítási időmet illetően.Hallgattam az ügyintézőre és tgyást igényeltem 28 nappal hamarabb, míg ha maradtam volna álláskeresésin akkor az biztosított napnak számított volna.:-( Szóval állítólag úgy van, hogy ha a tgyás után nem tudsz visszamenni munkanélkülire, mert már nem jár neked, akkor nem kaphatsz gyedet. Viszont, ha van még felhasználható napod, akkor vissza kell menni pár napra és onnan igényelni a gyedet. Az alapja pedig a munkaügyi által meghatározott átlagbéred lesz. De ezt nekem kb. 5 napja mondták, de akkor még állítólag nem ismerték a 2010-es tövényt, hogy változott-e.(mondjuk ez is elég vicces..., vagyis inkább szomorú).De a leírt dátumaid szerint ha te 28 nappal előtte igényled, akkor marad még majd 2 heted a munkanélküliből, amit a tgyás után igényelhetsz, és onnan mehetsz gyedre.Tehát elméletileg megoldhatónak tűnik, ha a 2010-es törvény engedi egyáltalán a munkanélküliről gyedre menést.
2010. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! De remélem nem csak a munkanélküli alapján fogják megitélni a gyedet, mert tavaly január 1-től júliusig dolgoztam, és annak azért jóval több volt az átlaga mint a munkanélkülinek. Mert úgy tudom, h a szülést megelőző év átlagát veszik. De tényleg borzasztó, h itt vagyunk sokan kismamák, akik nagyon tanácstalanok ez ügyben.Pedig a győri tb-és nőnek is van gyereke, tudnia kell, mennyire fontos ez. Na meg azért kapja a pénzét. Egy rendkívül barátságtalan rosszindulatú nő....
2010. jan. 10. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!