Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl korán kezdett el öregedni...

Túl korán kezdett el öregedni a méhlepény?

Figyelt kérdés
29 hetesen I. fokban érett méhlepényt állapított meg az orvos, ezért keringésjavítót írt fel. Hol találok olyan oldalt, ahol leírják, mikortól öregszik a lepény?
2010. jan. 9. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 32. hetesen volt első fokban érett, és ezt nem találták problámásnak.

Egy webhelyen ezt az orvosi választ találtam:

"A lepény öregedésére az ultrahang vizsgálat során abból következtetnek, hogy abban kis mészlerakódások figyelhetők meg. Ez a vizsgálat azonban meglehetősen szubjektív, nem határozhatók meg pontos kategóriák, ez jórészt a vizsgáló tapasztalatára van bízva. Ha az egyéb leletek rendben vannak, a baba jól fejlődik, keringése rendben van, akkor nem kell különösebben aggódnia!"


Szóval ha a méhlepény kezd öregedni, az azt jelenti, hogy meszesedik, ami miatt romolhat a keringés. De ez nem feltétlenül van így, ezt további vizsgálatokkal lehet kiszűrni.


Én olyan weboldalt nem találtam, ahogy tudományosan leírnák, hogy e méhlepény érése mikor milyen fokban normális, csak ilyen kérdez-felelek oldalakat találtam.

pl.: www.babanet.hu oldalon is van ilyen.


Minden jót!

(35. hetes mami)

2010. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira nem durva a helyzet. Az elso babammal epp betoltott 30 hetesen voltunk 4D-sen, akkor mondtak, hogy elso fokban erett, elotte ket hettel a doki normal uh-n meg nullasnak velte. Nem szamitott ez sem korainak, semmi gondunk nem volt, a negyvenedik heten szultem egy makk egeszseges, kozel negy kilos babat, szoval mukodott az a lepeny meg rendesen utana is.


Most a 2. babamat varva 31 hetesen voltunk 4d-sen, ismet 1-esnek mondtak mar, viszont hozzatette az uh-s, hogy meg csak nagyon pici apro meszes pottyoket lat benne, tulkeppen semmi baja a lepenynek. Neki ez mar egyes, mert lat feher foltokat, de szerinte sok dokinak ez a lepeny meg nullas lenne. O is mondta, hogy mindenki maskepp iteli meg, hogy mi szamit meszes lepenynek.


Szerintem csak akkor kell emiatt parazni, ha a harmincas hetek kozepeig lenne 3-as es rossz lenne a keringes is. Az jelentene azt, hogy hamarosan szulsz, vagy baj van. De ilyen meg nem lesz, ne is gondolj ra!

2010. jan. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és jó babázást!
2010. jan. 10. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!