Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Plusz 4 vérvételt megér, ugye?

Plusz 4 vérvételt megér, ugye?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10 hetes vagyok, 2 és fél év után, 4 vetéléssel a hátam mögött sikerült a baba.

Az orvosom felajánlotta, hogy vegyek részt egy "kisérletben". Cytomegalo vírus szűréséről van szó.

Lényegében 4-el több vérvételre kellene mennem, és mintát vesznek majd a szülés után a méhlepényből. "Cserébe" folyamatosan szűrve leszek erre a vírusra, egészen a 12-ik héttől a végéig, így nagyon időben tudni fogom, ha baj van, és ha ne adj'isten tényleg az lenne, kérhetem a kisérleti gyógyszert a vírus ellen. Egy német gyógyszergyártó cég csinálja Európában ezt a kisérletet. Magyarországon néhány száz nőnek kellene részt vennie benne.

Rábólintottam, nincs veszteni valóm, ugye?

Mit gondoltok? A sok vérvétel nem okoz bajt, ugye?

Kicsit aggódos vagyok, nézzétek el.


2010. jan. 8. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem addig nincs gondom ilyennel,amíg csak vért vesznek(pluszban) viszont a kísérleti gyógyszert nem hiszem hogy be merném vállalni.

de végül is veszteni valód nincs,és lehet hogy ezzel majd több 100 nőnek is segítesz majd.

2010. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Plusz 4 vérvétel az semmit nem fog számítani. Ha plusz 10 lenne még az sem ártana a babának, nyugi :)
2010. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne kérd a kisérleti gyógyszert a vírus ellen, hiszen egy kisérleti szerről senki nem garantálja, hogy biztonságos. Szóval itt csak te adsz, kutatási mintát, úgyhogy ez a szóhasználat, hogy felajánlotta, nem állja meg a helyét. Szívességet tennél nekik, de csak a gyógyszergyártó cégnek, nem magadnak, a plusz négy vérvétellel. Az, hogy kimutathatják, még nem előzi meg az esetleges vírusfertőzést.
2010. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető voltam.

Csak és kizárólag akkor kérhetem a kisérleti gyógyszert, ha kiderül, hogy beteg a baba a vírus miatt. Ilyen esetben általában elveszik a babát. A kisérletben való részvétel jogosít arra, hogy baj esetén megtartom a babát, és élek a gyógyszerrel.

Köszönöm az eddig válaszokat!

2010. jan. 8. 23:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs vesztenivalód, én is vállaltam volna :)
2010. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!