Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a szoláriumr...

Mi a véleményetek a szoláriumról terhesen?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Ki kell hagyni 9 hónapig.
2010. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
megoszlanak a vélemények. én személy szerint jártam.. kb. 2 hetente, 6 percre. a 30.hét óta a hasamat letakarom. Hogy a magzatvizet felmelegíti, az egy oltári baromság.... már ilyet is hallottam. Hogy a sugárzás nem tesz jót az igaz, de pár perc alatt ritkán nem lesz gond, ez biztos. Én pl. rosszul érezném magam ha egy ici-pici "napfény" nem érne :)
2010. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem illene kihagyni, legalább a 4-5. hónaptól. attól is függ, mennyire ragaszkodsz hozzá, de szerintem nem létfontosságú egy állapotos kismamának a szolárium. hogy ártalmas lenne a magzatra nézve, nincs bizonyítva, de ha nem muszáj, minek kockáztatni?
2010. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szoli imádó vagyok, bár jó bőröm van, és havi két alkalom elég ahhoz, hogy szép barna legyek.

Leginkább viszont a lelkemnek tesz jót........

Nekem azt mondták, hogy - főleg ilyen gyakoriság mellett - nyugodtan járhatok terhesen is. Én nem mertem.........nem tudom miért. Zavar, hogy hóka vagyok, zavar, hogy tiszta pati vagyok, de ezt a kis időt már valahogy kibírom.

Ahogy előttem is írták, ez egyéni elbírálás kérdése, és eltérő válaszokat fogsz kapni.

29 hetes km

2010. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem olyan gyakran jártam szoliba, az esküvőm előtt, meg utána egy kicsit! Sokkal jobban szeretem a természetes napfényt!

De eszembe nem jutna terhesen befeküdni! Szerintem ki lehet hagyni azt a 9 hónapot szoli nélkül!

2010. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
befeküdni semmiképpen!!! de befeküdni amúgy sem, csak a gondolattól is rosszul vagyok hogy más izzadságában tocsogjak... állószoli, 6 perc, ritkán.
2010. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én évek óta járok,de a terhesség alatt NEM!A dokim se javasolta.z elején azért nem,mert vérbőséget okoz,ami vetéléshez vezethet.Később pedig a káros sugarak miatt.
2010. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Én kozmetikus vagyok és 13 hetes kismama is!A szolival az a probléma,hogy fel tudsz melegedni nagyon!És ez a picurnak nem túl jó!Mint ahogy a láz sem és a meleg fürdő sem!De az biztos,hogy ha valaki nem viszi túlzásba abból nem lehet baj!De az én véleményem az,hogy el kell dönteni mi is a fontos nekünk....Ez mindenkinek szíve joga!Én nem járok,és nem is járnék amíg a babó a pociban van!Bár iszonyat fehér bőrű vagyok(És utálom)!Ezért megoldom majd tavasszal barnítós testápolóval!
2010. jan. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha van striád,szerintem ne járj szoliba!Még jobban látszódni fog...

Én is hallottam arról,hogy nem jó a babádnak,ha nagyon felmelegszik a tested a szoliban!

Barnító krém esetleg?

2010. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdés:

A szoláriumozás milyen hatással van az anya hasában lévő magzatra? Szabad-e kismamaként, illetve szoptatás ideje alatt szoláriumozni?

Válasz:

1.A terhesség alatt általában nem javasoljuk a szoláriumot, a napozást is csak mértéklettel, inkább szűrt napfényben (pl. laza lombú fák alatt). A szolárium fényének intenzitása nagyságrendekkel nagyobb a napfényénél, bár elvben igaz, hogy a károsabbnak mondott tartomány jó részét nem tartalmazza.

Szoptatás alatt a mértékkel végzett szoláriumozást megengedhetőnek tartom. Persze bőre fehérségét a picivel együtt szép időben végzett séták és pozitívan befolyásolják.

2.Miért ne? A méhfenék nem- vagy koraterhes állapotban több cm-nyire van a bőrétől, káros sugárzás elvben is csak pár milliméternyire terjed le a bőrben.

Ha gyermeket vállal, akkor ehhez elsősorban jó levegő (séta, kirándulás, stb.) kell, nem a művi barnítás. Dacára annak, hogy valóban nem találkoztam koraterhességi káros hatással. Azért leégni nem szabad.

Dr. Nagy László


Kérdés:

Szabad-e várandósan szoláriumozni? Valahol a neten olvastam hogy napozásnál célszerű a hasat letakarni, mert káros lehet a magzatra nézve, ha a naptól/szol-tól felmelegszik a magzatvíz.

Válasz:

Egyszerű a válasz: a terhességnek a szolárium semmit nem árt.

Érdekes a kérdése a magzatvíz felmelegedéséről. Ez ellen azonban nem úgy kell védekezni, hogy napozáskor letakarja a hasát. A lényeges a testhőmérséklet alakulása. Tehát inkább arra kell vigyázni, hogy ne túl sokáig legyen a napon, illetve pl. ne üljön forró fürdőbe. Napozáskor

a has letakarásának nincs jelentősége, a magzatvíz hőmérséklete a testfolyadékok hőmérsékletével együtt változik.

Dr. Ács Nándor

2010. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!