Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első ultrahangon látható már...

Első ultrahangon látható már ha méhen kívüli a terhesség?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltam, hüvelyi uh-t csináltak, elvileg minden rendben van, legalábbis nem mondták, hogy nincs. Ugye már látta volna az orvos, ha méhen kívüli? Nagyon félek, nehogy az legyen. Egy pár percig elég erős szúrást, görcsöt éreztem a hasamban, a köldököm alatti részen, és megijedtem, nehogy belső vérzés legyen.
2009. dec. 29. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
kétkezes vizsgálatnál már mondta a dokim, h valószínűleg terhes vagyok, de nem méhen belül. hozzá teszem a tünetek miatt és a méh mérete miatt gyanakodott erre. aztán az uh-n kiderült, h valóban az volt. igaz, már 2,5 hós volt. aztán a köv terhességem ( 5 hetes terhesség!) alkalmával kijelentette, h méhen kívül nem, de mégen belül valószínűleg terhesség van, de olyan pici még, h 1 hét múlva menjek vissza. tehát már az elején látják, ha nem jó helyen fejlődik a baba.
2009. dec. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Változó.

Nekem csak a 6. héten látták a petevezetőben. Addig csak a nem megfelelő hormon emelkedés utalt arra. De az nagyon tankönyvi eset volt, azt mondta a doki. Kb. 9 mm-es volt, de el is halt, nem volt se keringése, se szívhang, semmi, ami élő magzatra utalt volna.

De a barnázás, enyhe vérezgetés is utalhat arra.

Ha nem veszik észre és nő a magzat, akkor kb. 8 hetesen éri el azt a nagyságot, hogy bajt okozzon. De ha baj van, észre fogod venni, mert az nem szúrás, görcs, hanem iszonyatos késszúrás szerű fájdalom, és nem a köldök alatt, inkább a petefészekhez közel. És ez a fajta fájdalom nem múlik el, hiszen egy átszakadt petevezeték elég nagy belső sérülés.

Ha nincsenek kísérő tüneteid, ne aggódj ezen, az sem mindegy, hogy hányadik héten voltál uh-on. A negyedik héten ritka, hogy lássanak valamit, az ötödiken talán már szikhólyag vagy petezsák látható. De egyén és fogantatásfüggő a dolog. :)

2009. dec. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a méhen kívülinek nagyon jellemzőek a tünetei. kávézacc szerű erős folyás, nagyon erős napokig eltertó állandó hasfájás. nagyon erős! terhességi tünetek, gyengeség érzet.
2009. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) 7 hetes voltam a múlt héten, akkor voltam uh-n. Ezt írták a papírra: Retrofl. ut. 40 mm, petezsák 26 mm, szikhólyag látható. crl 9 mm, jó szívműködés. Akkor ezek szerint elvileg minden rendben? Gondolom itt már írták volna ha méhen kívüli...
2009. dec. 29. 20:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És ezt neked nem mutatta meg az orvos a monitoron? Esetleg uh-képet is kaphattál volna a piciről.
2009. dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon bunkó volt az ultrahangos nő, nem is mondott semmit, csak vetkőzz, öltözz...:s Szóval nem mutatta meg, csak annyit láttam, amennyit magamtól ki tudtam venni a képből, hogy dobog a szíve.
2009. dec. 29. 21:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez volt a leleteden, akkor nyílván nem méhen kívüli....

Méhen kívüli terhesség akkor lehetne, ha a méhben nem találnak semmit, hanem máshol, de akkor nem ezt írják a papírodra, úgyhogy megnyugodhatsz.

2009. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, ráírnák a papírodra, sőt kaptál volna egy beutalót, ha méhenkívüli lennél. magától nem megy el, csak orvosi segítséggel, v gyógyszerrel. DE NÁLAD MINDEN RENDBEN VAN, A MÉRETEK IS!
2009. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A terhességi tünetek ugyanazok egy darabig, mint rendesen, csak a kürtvetélésnél van már a vérzés és görcs. Én az 5. héten voltam uh-on, akkor már látszott, hogy jó helyen ágyazódott be, de nem látszott még a szívverése. Ha azt mondták, minden rendben, akkor jó helyen van.
2009. dec. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és a leleted tökéletes. Rá van írva, hogy méhen belül van.
2009. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!