Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahang árthat korai terhess...

Ultrahang árthat korai terhességnél?

Figyelt kérdés

Sok-sok várakozás után most végre a teszt alapján sikerült teherbe esnem, inszeminációval... Az orvos azt mondta egyértelmű a teszt és szerdán már láthatom ultrahangon. Azért aggódom, mert mégcsak pontosan 5hetes leszek holnap, mikor bent akar túrkálni az orvos az ultrahanggal. Abban biztos vagyok , hogy azért itt a Meddőségiben tudják azt, hogy már látható lesz a petezsák, de nagyon aggódom, hogy baja lesz annak a pinduri élőlénynek, mikor ultrahanggal bent keresgéli majd. Hallottatok ilyen esetről? Elvetélhetek ha nem óvatos az orvos? Az a baj, hogy az elejétől utálom, és nem bízom benne, de nincs más választásom...

Köszönöm a válaszokat!


2008. júl. 29. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Választásod mindíg van. Menj másik dokihoz!!!

Szerintem egyébként nem vetélhetsz el ettől, legalábbis én még nem hallottam ilyenről.

Gratulálok!:)

2008. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem hallottam hogy az UH-tól elvetélni.
2008. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Olyanról már hallottam, hogy valaki a nőgyógyászati vizsgálat következtében elvetélt, de olyanról, hogy az ultrahang következtében, még nem.

Ott nem nyomkod, csak hozzáér.

Szerintem nem kell félned.

26 hetes kismami

2008. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Remélem tényleg nem lesz baj. Egyébként természetesen belső (hüvelyi ) ultrahanggal történő vizsgálatra gondoltam, nem külső UH-ra, mert azon aztán tényleg nem látszana még semmi...sajnos...pedig nyugodtabb lennék, ha az lenne.
2008. júl. 29. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:
miért kell ilyen korán menned? nem várhatna még 1-2 hetet a vizsgálat? akkor már lenne szívhang is! 5 hetesen biztos nincs.
2008. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A 3. válaszoló vagyok.

Természetesen a hüvelyi ultrahangra gondoltam.

Nem árt neki! De az állandó idegeskedésed, és aggódásod IGEN!

Próbálj meg megnyugodni.

Mi is szerettük volna a babát. Az első időszakban gyakran jártunk UH-ra, de nem voltam ideges, mert tudtam, hogy ez egyáltalán nem árt neki.

Most léptem a 26. hétbe, és nincs semmi baj.

NYugodj meg, mert az árt neki! A doki tudja mit miért tesz.

Boldog babavárást!

2008. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben várnék 10 hetes korig! Én 2 éve 5 hetesen elmentem ultrahangra(hüvelyi) és mivel nem látták még a babát 3 naponként kellett visszajárnom.Az 5 alkalomnál mire hazaértem elvetéltem!!!! Akkor mondták az ismerőseim hogy nem lett volna szabad ilyen korán mennem! Én azt csinálltam amit a doki mondott. Igy jártam!
2008. júl. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem megnyugodhatsz, nekem is 5 hetesen nézte a doki, természetesen hüvelyi uh-al, és a babának nem ártott meg, szépen növekszik.

A uh készüléket csak a hüvelybe vezetik, a baba pedig a méhben van, tehát szerintem ilyen szempontból mindegy, hogy hasi vagy hüvelyi a vizsgálat.

Sok sikert a babához!

Azért arra számíts, hogy 5 hetesen a baba még nem látszik esetleg, csak a petezsák.

2008. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!