Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet átvészelni a...

Hogyan lehet átvészelni a hányingert?

Figyelt kérdés

Kinek mikor kezdődött és meddig tartott?

Hirtelen jön , vagy fel lehet rá készülni és eljutni a wc-ig?

Reggel, este, vagy egész nap?

Naponta egyszer,vagy többször?

Hányás után elmúlik a rosszullét?

Nagyon félek, mert 6 hetes vagyok és sajnos hányásfóbiával kűzdök.

Ki hogy vészelte át? Hogy lehet így dologzni?

Nyugtassatok meg, hogy ez engem elkerülhet:-)


2007. okt. 15. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia,

Nyugi elkerülhet. :) Én sem voltam hányos, rosszullétes egy percig sem. Nem mindenkinek jut ki ebből a "csodából". Azt olvastam, hogy pár szem keksszel megelőzhetők ezek a rosszullétek, ha nem hagyod éhen a gyomrodat . Ne izgulj, nem biztos egy szálat sem, hogy hányós leszel. Egy kis öklendezéstől meg ne ess pánikba, ez meg nem kell, hogy hányással végződjön. De, ha mégis jelentkeznek ilyen tünek, akkor örülj, hogy a baba életjelet küld magáról. Addig amíg "hányós" a kismama tuti jól van a kis magzatkája. De mondom én sem voltam ilyen és teljesen egészséges, gyönyörű, 8 hetes kislányom van. Sok sikert, szorítok. :)

2007. okt. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó. Mindenki másképp reagál mindenre igy erre nem lehet pontos választ adni. Én egyszer sem hánytam és hányingerem is csak egy-két hétig volt. Ha szedsz folsavat az már az elején segíthet illetve a B6 vitamin kimondottan erre van de szerintem ne aggódj már előre mert lehet hogy pont attól lesz hányingered hogy izgulsz. Szokták még javasolni hogy reggel felkelés előtt egy egy pár falatot mert általában a terhes nőknél reggel jelentkezik. Sok szerencsét és hányingermentes terhességet kívánok! :)
2007. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Reméljük Téged tényleg nem ér utol ez az "áldás".

De lehet vele élni-tudom, most csinálom másodjára végig.


A fiammal 7 hetesen, most 8 hetesen kezdődött.

Még tarat (10 hetes vagyok).

Van, hogy naponta 8x rohanok a wc-re (mindkét terhességem alatt voltam emiatt kórházban, most a másodikkal megállapították, hogy nem vagyok beteg és hazaküldtek) van, hogy csak 3x (rendszerint odaér az ember, nekem 1x nem sikerült. Éppen fürödtem, még szerencse, hogy ott volt a mosdó-ciki, de ez van:( )

Után jobb, 1-2 óráig. Enni kell utána, még ha nehéz is. Mert ha üres a gyomor megint futás lesz.

Nekem mindegy, hogy reggel v. du. van...


MagneB6 jó ötlet, sok séta, sokszor keveset kell enni, éhgyomorral nem szabad felkelni (nem biztos, hogy mind használ-egyén válogatja)

És valóban ne gondolj rá, mert a végén azért leszel rosszul.


Túl lehet élni, előbb utóbb elmúlik-és amíg ez az "állapot tart" addig a baba tuti jól van.

Engem is ez éltet...


De kívánom, hogy Neked ne kelljen átélned.

Csak gondoltam leírom, mert erre voltál kíváncsi.

2007. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az ELEVIT a terhességgel járó tüneteket.
2007. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!