Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már nyitva a méhszáj 2...

Ha már nyitva a méhszáj 2 ujjnyira, akkor bármikor jöhetnek a fájások?

Figyelt kérdés
de mégse jönnek,annyira várom már,de semmi jele,csak annyihogy tegnap barnáztam egy picit,de elmult.haskeményedés az van,de fájás nincs.ez önmagában nem jelent semmit,mármint a keményedés?igy milyen elöjelekre várjak,amikor mennem kell korházba?tapasztalatokat várok,elsö baba.39 hetes kismama vagyok
2009. dec. 25. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

40+5 hetesen szültem. 1 hét alatt a teljesen zárt méhszájam 2 ujjnyira kitágult, akkor küldtek szülőszobára és indították a szülést. Fájásom egyáltalán nem volt, néha-néha az utolsó két hétben volt, hogy este görcsöltem picit, ami tényleg csak éjszakánként 1 alkalom volt, de el is múlt. Az utolsó hetekben minden este úgy feküdtünk le, hogy lehet, hogy hajnalban menni kell? De aztán felkeltünk és semmi nem történt. :) Viszont az utolsó héten már kb. fél óránként keményedett a hasam.


Tehát kitartás, már nem sok van hátra, de tényleg nem lehet előre megmondani, már bármikor jöhet a szülés! Egyébként ha már úgyis mostanában szülsz, lehetne 2010. első babája is, nem? :D


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. dec. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira egyénfüggő.Én az első gyerekemnél 4-5 óra alatt tágultam ki.Reggel arra ébredtem, hogy fáj a hátam. 10 óra körül 5 perces fájásaim voltak délután 3ra megvolt a baba.
2009. dec. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Reggel,amikor NST-re mentem 2 ujjnyira voltam nyitva.A szülésznőm azt mondta,h délután menjek vissza,mert ha tovább nyílok,burkot repeszt.Visszamentünk,és már több,mint 2.5 ujjnyi voltam.Burkot repesztett,és kb.3 óra múlva meg is született a kisfiam 3090 grammal.Én 37+3 hetes voltam akkor.Szval bármikor elindulhat kifelé a baby.Könny,gyors,és mielőbbi szülést!
2009. dec. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ikreimmel 1 hónapig 2 ujjnyira nyitott méhszájjal voltam,és végül a 40. héten burokrepesztéssel kellett indítani.:)
2009. dec. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hú én már 2 honapja vagyok nyitva,a 36.-ik hétig szigoruan feküdnöm kellett,azota meg végzem a dolgomat,ahogy eddig.
2009. dec. 25. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a lányommal már a 37.héttől 2 ujjnyira nyitva voltam. 40 hét 1 naposan NST után néztek amniot és azt mondta a doki h 2-3 ujjnyi és ha mensis szerű görcsöket már érzek, akkor ne várjam meg míg 4-5 percesek lesznek, hanem menjek be rögtön.

Be is mentem, bár összevissza voltak egyáltalán nem is fájdalmas görcseim...nem is hittem el h szülni fogok :)

Ez volt fél3-kor.

3ra felvettek a szülőszobára, ctg-re feltettek, 4kor repesztették a burkot és fél5 re meglett a lánykám:)

Nekem azt mondta a dokim h ha 2-3 ujjnyinál burkot repeszt akkor onnan már gyorsan meglesz a baba, ezért semmiképp se otthon várjam be míg megreped a burok magától. (ha egyáltalán repedt volna).

Szóval ezzel csak azt akarom mondani h amit keményedésnek érzel lehet h már az is nyitja a méhszájat, ha valamiféle rendszert észlelsz bennük (a keményedésekben) akkor én azért elindulnék.

2009. dec. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi újság veletek? Gondolom már megszületett a baba!
2010. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!