32 hetes kismama vagyok. Igaz hogy nem lehet hanyatt fekve sokáig lenni? Én csak úgy tudok aludni éjjel sehogy sem jó a picinek oldalt.
Úgy feküdj ahogy neked kényelmes, hidd el, ha nem lesz az azt észre fogod venni! :)
Nekem pl. épp a nődokinál volt egy nagyon rossz élményem, valamikor a vége felé (talán a 38. hét környékén), amikor uh-zott. Ott ugye hanyatt fekszel... na hát, annyira rosszul lettem, hogy kértem, hagy üljek fel, mert menten elájulok.
Először a fülem kezdett el zúgni, aztán káprázott a szemem, a dokit pedig már szinte nem is hallottam, kivert a hideg veríték is.
Amint felültem elmúlt.
Elötte nem tapasztaltam ilyesmit, igaz, otthon már nem nagyon volt kényelmes háton feküdni. Mondta a doki, hogy ez azért van, mert már nagy a baba és nyom egy artériát.
olyan állat jókat aludtam hanyatt az utolsó hetekben.
teljesen egészséges babát szültem 38. hétre.
hülyeség.
aludjál jókat, ne törödjél semmivel :) csomó hülyeséget terjesztettek el az anyasággal a szüléssel és a gyerekkel kapcsolatban ... majd észre fogsz venni te is egy csomót :) :)
ja, barátnőm, aki decemberben szült, ő is azt mondta, hogy bizony hanyatt aludt. neki is minden rendben volt szülésnél, gyerek is tökéletes, neki pont 40.hétre jött a baba.
Szia. Én is kismama vagyok és hallottam arról, hogy nem szabad hanyatt feküdni és utánanéztem miért. Ezt találtam: (Én inkább lemondok a hanyatt fekvésből, mert lehet, hogy másnál semmi baja a gyerkőcnek pedig végig hason aludt, de ha az enyémnek ettől lenne baja, hát engem ez nem vigasztalna, és magamat hibáztatnám. Ezt a pár hetet csak kibírom valahogy. Persze mindenki maga dönti el) :
Ha hanyatt fekszünk, a méh súlya a gerinc mentén lefutó aortát, azaz verőeret és a mellette felszálló vénát nyomja. Az aorta fala izmos, rugalmas, nehezebben összenyomható, a vénáról azonban nem mondhatjuk el ugyanezt.
A hatás olyan, mintha rálépnénk egy puha gumiból készült kerti öntözőcsőre: az átfolyó víz mennyisége jelentősen csökkenne. A szívbe tehát ebben a testhelyzetben kevesebb vér jut vissza a hasi nagyvénán keresztül, és néhány szívverés után elfogy a készlet: az agyba is kevesebb vér jut.
Ennek következtében rosszullét fogja el a kismamát, csökken a vérnyomása, ájulás környékezi. Működésbe lépnek a stresszre adott védelmi válaszreakciók: a keringés fenntartása érdekében szaporább lesz a pulzus, de ez a lepényi keringés szempontjából sem elégséges, mert a szív egyre kevesebb vért tud a magzathoz juttatni, ennek következtében a magzati szívműködés lelassul.
A kismamák többnyire érzik, hogy rosszullétüket a hanyatt fekvés váltotta ki – hiszen előtte semmi problémájuk sem volt –, ezért ösztönösen helyzetváltoztatásra törekednek. Ugyanez éjszaka, alvás közben is megtörténhet, talán éppen egy rossz álom riaszt fel a kedvezőtlen testhelyzetből.
A baba is erőteljesebb mozgásokkal válaszolhat, ami felébreszti az anyát. Ha oldalra fordulunk, egy csapásra megszűnnek ezek az ijesztő érzések. Néhány szívdobbanást követően helyreáll a keringés az anyai és a magzati szervezetben is. Akinél gyakran fordul elő alvás közben ilyen rosszullét (orvosi neve: vena cava inferior szindróma), az bástyázza körül magát párnákkal elalvás előtt, hogy éjszaka se tudjon önkéntelenül hanyatt fordulni.
Na, én pont ezt éreztem a dokinal mikor hanyatt fekve uh-zott!
3-as voltam
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!