Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi fog történni első alkalomma...

Mi fog történni első alkalommal a védőnőnél?

Figyelt kérdés

Mit ,csinál, mit ad,mit kérdez? kismamakönyvre gondoltam ,esetleg kuponok ?

Köszönöm szépen


2014. febr. 23. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Elbeszélget, kitölti a kiskönyved, a kartonod. Csomagot ad amiben prospektus és kupon va. Súlyt vérnyomást mér és megmondja hova menj legközelebb.
2014. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2014. febr. 23. 12:58
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Először is vigyél magaddal 3 napi hideg élelmet:)!!! Az enyém fosta a szót...

Bemutatkoztok, megmér, kitöltitek a könyvet, kérdezget téged munkáról, családról, korábbi terhességről, esetleg eü problémákról. Gyakorlatilag megismeri a terhességedet megelőző időszakot. Ha vannak neki, akkor ad tájékoztatókat, kuponokat, megbeszélitek a védőnői szolgáltatás fontosságát (?) és további menetét.

2014. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ki fog kérdezni (mit dolgozol, nem-e veszélyes helyen, voltak/vannak-e egészségügyi problémáid, milyen betegségek fordulnak elő a családodban, milyen körülmények között élsz stb), ez alapján fogja kitölteni a kiskönyvet (ez lesz nálad, ezt kell vinni minden vizsgálatra), illetve a törzslapodat (ez marad nála, ha pedig idő közben elköltözöl, ezt fogja postázni a következő védőnődnek). Ezen kívül testmagasságot, testtömeget, vérnyomást mér, vizeletet vizsgál. Elmondja, hogy mi lesz a terhesgondozás további menete, mikor kell menned a különböző vizsgálatokra, és ha kérdésed van, válaszol (remélhetőleg egy normális védőnőt fogsz kifogni, és akkor nagy segítségedre lesz).
2014. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem már ismert a védőnő, mert édesanyámnak is ő volt. Nagyon rendes, kedves.

Beszélgetéssel kezdődött az első terhesgondozási látogatás. Kitöltötte a törzslapot, illetve a kiskönyvet.

Az előéletemről kérdezett, amit már előttem jó néhányan felsoroltak:

-voltam-e beteg

-műtöttek-e

-volt-e a családban ilyen- olyan betegség

-ikerterhesség

-dolgoztam-e, ha igen, mennyi időt

-milyen támogatásban lesz részem

-a páromról kérdezett, neki volt-e valamilyen betegsége, az ő családjában volt-e valamilyen betegség, hol dolgozik, hol lakik stb...

-ugye az én adataimat is felvette, születési idő, hely, lakcím stb...


Nálunk nem járt semmi prospektus vagy kupon.


Egyébként elfog mondani mindent, hogy legközelebb milyen vizsgálat lesz, mi lesz. Minden alkalommal, ha hozzá mész, vinni kell vizelet mintát. Vérnyomást és testsúlyt mér. Megnézi a leleteket stb..


22 hkm

2014. febr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!