Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan, aki még nem...

Volt olyan, aki még nem tudott a babáról, és volt fogröntgenen, vagy bevett egy aspirint? Számíthatott ez beágyazódás előtt? Izgulok, mert még odébb van, hogy uh-n jól láthatóak legyenek a részletek.

Figyelt kérdés
Minden véleményt várok!
2009. dec. 9. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Az uh-n semmi nem látszik akkor sem ha ártott a röntgen.

A röntgen sugárzás kromoszóma törést okozhat,ezért veszélyes kora terhességben.

De ólom kötényt szoktak a páciens elé tenni fogröntgennél.

Miért nem említetted,hogy esetleg terhes lehetsz??

2009. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az aspirin nem ártalmas az esetek nagyobb százalékában.

Hisz nagyon sokan vannak akik nem tudnak a babáról az első pár hétben.

A röntgenről nem tudok semmit mondani,kérdezz meg egy weborvost.

Én a 5-6.héten tudtam meg h terhes vagyok,addig keményen dohányoztam és imádom a vörös bort is...,az eddigi vizsgálatok alapján semmi baja a kisfiamnak(lekopogom).

2009. dec. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.23 hetes kismama
2009. dec. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm és gratulálok az utolsónak.

Az elsőnek: fogalmam sem volt róla, hogy terhes lehetek. Használtak ólom kötényt és kisröntgen volt nem panoráma szerencsére, ha ez egyáltalán számít...:S

2009. dec. 9. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:

figyi, én amíg nem tudtam, hogy terhes vagyok, cigiztem és szedtem antidepresszánst, sőt még alkoholt is ittam.

amint megtudtam, abbahagytam ezeket.

2009. dec. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem érte sugárzás a méhedet.

egyébként egy jótanács,meg sem hallgasd ami így kezdődik:"én is csináltam mégsem lett semmi bajunk tanácsolat".Sok a felelőtlen kismama sajnos,és amikor tanácsot kérsz a saját rossz példájukat írják le,és állítják nem lett baj belőle-Lehet,ez szerencse kérdése is,de vannak ártalmak amik később mutatkoznak meg.Pl pszichés gondok,tanulási nehézségek...stb...

Fogyatékos emberekkel gyerekekkel dolgozom,sok mindent láttam már.Legyél csak továbbra is óvatos,hiszen annyi minden van ami ellen nem tehetünk,ami ellen igen azt viszont tegyük meg.Minden jót,boldog baba várást.

2009. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem iszom és nem dohányzok, ezután pedig jobban odafigyelek más ártalmakra is. Egy weborvos válaszolt, szerinte a természet el fogja dönteni kb. a 12. hétig. Hát próbálok kevesebbet aggódni miatta, mert a stressz is árt.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat és a tanácsokat is!

2009. dec. 9. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy fogröntgentől nem kell aggódni. Nagyon kicsi sugárdózist kaptál, és a fejlődési rendellenességekhez van egy bizonyos minimális határ, ami alatt egyszerűen NEM következik be rendellenesség. Ez a határ 150 egység. Hasi röntgennél meg csak max 10 egységet kapsz. Fogröntgennél még kevesebbet kaptál, ráadásul ólomköpennyel védték a többi testrészedet, köztük a méhedet. Nem kell aggódnod.


Kromoszómatörés fogantatás után, a beágyazódás környékén már nincs. Ha esetleg mégis sérülne a baba, az esetek döntő többségében koraterhességben elvetélődik.


Az aszpirinnel is szerencséd van: ez kifejezetten olyan gyógyszer, aminek a hatását már régóta és alaposan vizsgálják. Van egy érdekessége: patkányembrióknál fejlődési rendellenességet okoz, emberi embrióknál azonban soha. Szóval fajspecifikus. Érdekes, nem? :-)


Ne aggódj, egészséges kisbabád lesz. :-)

2009. dec. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na én pont az ilyen válaszoktól intenélek óva mint az előző!!!Más emberek életéről egészségéről nem nyilatkozunk ennyire felelőtlenül!De a válaszolók 80%-a ilyen,ezért ne is érdemes ez ügyben itt tanácsot kérni.

Ha valóban szelektálna mindig a természet,akkor nem lenne nálunk és más fogyatékos intézményekben hatalmas váró lista,mert nem is léteznének.És nagyobb a létszám a születési rendellenességgel születettekből,kb 90%.

Valószínű nem ártott nektek ez a röntgen,de azért legyél csak óvatos ezután.A pirinszármazékok pedig köztudottan gátolják az embrió megtapadását,ha nagyobb mennyiségben kerül a szervezetbe vetélést okozhat akkor is ha már megtapadt.Ez bizonyított!!Barátnőm nemrég egyértelműen az algopirintől vetélt el 8 hetesen.Fogfájásra szedte heteken át.Egy tabitól nem lesz bajotok,de ne szedd ezután.A legtöbb ártalom az első 12 hétben érheti az embriót,amikor kifejlődik.Ez nem igaz,hogy akkor még semmi nem árt,sőt,ami igen,az nagy %-ban ebben a korban okoz rendellenességet.Később már ritkább bármilyen rendellenesség kialakulása.

Vigyázz magatokra,minden jót.

2009. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De kedves vagy. :-) Nem az ujjamból szoptam, amit írtam, hanem genetikus orvostól tudom. De mindegy.


A kérdésben egy fogröntgen és egy szem aszpirin volt, a válasz is erre vonatkozott. Ennyi még nem ad okot aggodalomra (pláne nem abortuszra). A barátnőd meg elég buta volt, ha 8 hetes terhesen hetekig gyógyszert szedett az orvos tudta nélkül, ahelyett, hogy elment volna fogorvoshoz - amikor ilyen barátnője van, aki megmondhatta volna neki, hogy a magzat minden szerve a 12. hétre fejlődik ki, és fejlődési rendellenesség is ebben az érzékeny periódusban alakulhat ki.


A természet valóban szelektál, és ez a szelekció már akkor elkezdődik, amikor a hímivarsejtek versenyt futnak, és a peték is versenyeznek, hogy melyikből lesz a domináns tüsző. Ha a természet nem szelektálna, akkor előfordulhatna, hogy valamelyik fej nélküli, kétfejű, lassan mozgó, amorf vagy bármi más hibás spermium lenne a befutó. Nem véletlenül van ennyi vetélés sem, sajnos, meg ennyi késés-pozitív teszt-majd mégis megjön eset.


Azt pedig, gondolom, te is jól tudod, hogy a fogyatékosságok jó részéért az a felelős, hogy mind az apában, mind az anyában megvan a betegséget okozó gén, és ez összeadódva betegségként bukkan fel a babában. Ezt pedig nem lehet külső hatások számlájára írni.

2009. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!