Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dr. Mosonyi Péterről szeretnék...

Dr. Mosonyi Péterről szeretnék sok-sok információt kapni a Bajcsy-Zsilinszky Kórházból! Bármilyen információ érdekel vele kapcsolatban, gondolok itt a magánrendelésére, tarifákra, és hogy milyen embernek tartjátok?

Figyelt kérdés
Másodsorban érdekelne, milyen maga a kórház és a szülészete? Mit adnak, mit kell nekem vinnem, milyen a hozzáállása a nővéreknek a baba táplálásával és ellátásával kapcsolatban, stb.? Bármit írhattok, amit csak tudtok! Fontos, mert nagyon nagy dilemmában vagyok, ugyanis most csalódtam hatalmasat jelenlegi orvosomban és asszisztensében, viszont hallottam, hogy Mosonyi dr nagyon rendes és jó ember...
2009. dec. 9. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Júliusban szültem a Bajcsyban, de én csak jót tudok mondani:) A szülésznőm egy tündér volt, rengeteget segített, a csecsemősök is aranyosak voltak, persze ott is van kevésbé szimpi, de összességében kedves volt mindenki. Nem Mosonyinál szültem, de a szobatársam igen, és maximálisan meg volt vele elégedve, amúgy szimpatikus doki, mindig jött érdeklődött, hogy van, naponta többször is ránézett. Ő azt mondta, 70-et kért és kapott a szülésért, a vizsgálatokért nem adott neki. Nekem Szécsényi volt az orvosom, ő is nagyon rendes, neki nem volt fix tarifája, azt mondta annyi, amennyit gondolunk. A babának adnak ruhát meg takarót, vinni kellett neki pelust (nem minden csecsemős kért pelenkát, volt amelyik rakott rá saját készletből), textilpelenkát, kesztyűt, zoknit, és én vittem cumisüveget, fertőtlenítőt, meg biztonság kedvéért cumit. De ha kéred, akkor adnak listát, hogy mit vigyél be:) Összeségében én örülök, hogy ott szültem. Remélem tudtam segíteni:)
2009. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2008 márciusában szültem a Bajcsyban, nem volt sem fogadott orvosom, sem szülésznőm. Túlhordtam a babámat, ezért befektettek (pont Mosonyi "döntötte el" :)), és aztán a 8. napon indítottak be.


Csak jókat írhatok a kórházról, és a személyzetről is. Velem mindenki foglalkozott, mivel nem volt dokim, néha hárman-négyen is vitatkoztak felettem, hogy beindítsanak-e már, vagy se... :) Végül Dán Pálnál szültem, és két szülésznőm is volt, mivel a szülésznő mellett volt egy gyakornok lányka is. :)


A szülőszobák hihetetlenül jól felszereltek, nálunk a nagyi is és apa is bejöhetett, és végig bent is maradhattak, még a szülésnél is, van egy vajúdó szoba, ahol van tévé és kád is (nekem ez utóbbi rengeteget segített), és gyakran ránéznek az emberre, mindenben segítenek!


Én az összes doki keze alatt megfordultam, egyikről sem tudok rosszat mondani. Mindenki lelkiismeretes, és egyik sem tartotta a markát, ami szerintem a mai világban ritka.


Szülés után a babát nem adtam be egy percre sem a csecsemősökhöz, tehát róluk nem nyilatkozhatok, de azt tudom, hogy nem szeretik az olyan anyukákat, akik a rooming-in ellenére egész napra otthagyják a prücsköt náluk, aztán elmennek "bandázni", cigizni, stb... De szerintem ez érthető...

A betolt babáknak cukros vizet, meg tápszert adnak, szóval inkább igyekezz szoptatni, mert az a legjobb a picinek...


Vigyél a babának pelust, bár adnak is, ruhát, popsikrémet, alkoholt a köldökcsonkhoz nem kell, az mind van bent.


Nagyon meleg van bent, készülj fel! :/ Én hálóinget is a kórházit hordtam, mert azt javasolták a nővérkék. (Így nem a sajátomat véreztem össze.)


Egyedül az ennivaló kevés egy szoptatós kismamának, érdemes riasztani a családot, mert a benti koszt csak éhenhalni elég... :)


A babák rooming-inben vannak, tehát akár egész nap melletted lehet a kicsikéd, csak este, fürdetni kell betolni a csecsemősökhöz. (De ha fürdesz, vagy bármi dolgod van, bármikor betolhatod hozzájuk a picit.) Ha gondod van az ellátásával, szólj, és segítenek! Tőlem megkérdezték, minden rendben van-e, és mivel rendben volt, ezért nem sokszor láttam őket, de időnként megjelentek, és megkérdezték, hogy vagyunk.


Ha tehetem, a második babámat is a Bajcsyban fogom megszülni, nekem hihetetlenül pozitív élmény volt, tényleg ritka a mai világban, hogy ennyire normális, elhivatott csapat legyen egy kórházban...

2009. dec. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még csak annyit: Mosonyi is (ahogy a többiek is ) nagyon szimpatikus, kedves orvos. Ha teheted, fogadd meg, benne biztosan nem fogsz csalódni!
2009. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi hozzászólásokat, úgy érzem, megerősítettetek a döntésemben!
2009. dec. 11. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!