Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudja az ember, hogy...

Honnan tudja az ember, hogy itt az ideje a babavállalásnak?

Figyelt kérdés

tulajdonképpen szinte minden körülmény adott, hogy legyen. mégis, egyikőnk sem vágyik rá még igazán. lesz majd egy nap, amikor felkelünk és azt érezzük, hogy, igen most szeretném? vagy lehet, hogy soha nem jön el? én csak úgy szeretnék vállalni babát, hogy mindketten igazán akarjuk.

aki már belevágott: nálatok ez, hogy történt?


2009. dec. 9. 09:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Érdekes én nagyon korán éreztem, hogy jo lenne egy baba.17 évesen, már akkor 1 éve egyutt laktunk a mostani férjemmel, de muszáj volt várnunk.Tavaly összeházasodtunk, onnantól nem is védekeztünk, nagyon vártuk a babát, de 1 évet vártunk rá.Idén sikerült.Nagyon boldogok vagyunk, de ahhoz képest, hogy fiatalon jött a baba utáni vágy igy is vártam rá 2 évet, hogy lehessen.


28 hetes km

2009. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hasonló cipőben járók vagyunk, vagyik voltunk pár hónappal ezelőttig. Mi is így voltunk ezzel a kérdéssel, akarok, nem akarok. Baj van velem? 28 vagyok a párom 33. Persze élvezzük az életet, kirándulások, éttermi kajálások, azt csinálok amit akarok... A barátainknál születettegy picike, aki már egy éves. Nagyon szeretjük, de a sírás, a kötelező esti fürdetések, nem csinálhatsz amit akarsz őszintén megmondom elgondolkodtatott, hogy akarjuk mi ezt még mosdtanában, dehát az idő is megy a fejünk fölött, hozzáteszem, minden adott ahhoz, hogy babát vállaljunk és lassan 6 éve, hogy együtt vagyunk. Szóval egy alkalommal okt.-nov.-ben elszámítottam magam és pont a középidő kellős közepét találtuk el (elhúzódott az előző mensim és ez kevert meg). Szóval 1 középidőből 1 baba lett. Első 2-3 nap totál pánik, mi lesz, hogy lesz, akarjuk, nem akarjuk, aztán teltek a napok, volt uh. Amint hazahoztam a képet nem is volt kérdés, csak a baba volt, az agy kifordul. Én, aki rettegek a fájdalomtól, és istenem egyszer szülés, minden félelmem elszállt. Aztán teltek-múltak a napok és már úgy éreztük , főleg én igen, ez felér mindennel, terveztünk, szóval csodás volt, egészen addig, míg e hónap elsején elment a pici. Most nagyon rossz, hiányzik. Csodálatosak a terhesség első jelei, amit csak te fogsz érezni senki más. Megismersz egy új oldalad, nem szabad kihagyni. Ebből csak azt akartam kihámozni, hogy nem terveztük és jött, és öröm (volt). - és ez volt az, ami még jobban összekötött bennünket. Most szándékosan nem szeretnénk családot, s tudom, amíg nem lesz, addig űr lesz, de van még pár, sajnos anyagi tervönk, amit a bébi jövetele előtt szeretnénk megvalósítani. És most irigykedve nézem a környezetem, a kismamákat. Még annyi. Ha már foglalkoztat a gondolat, hogy miért nem akartok, ez már azt jelenti, hogy tudat alatt te biztosan szeretnél! Ezt magamról tudom most már.Egyébként hány évesek vagytok?
2009. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

igen, valahol már talán szeretném is. csak pár dolog megrémít és ezért még nem merném vállalni: az elkötelezettség (hogy sok mindent nem tehetek meg, amit most igen), szakmailag még szeretnék jobban kibontakozni, talán tanulni is... ilyesmik, ezt egy baba mellett már nem biztos, hogy meg tudnám tenni. (munka, rohanás az oviba, stb...) a másik meg, ha már van gyerekem, akkor a legjobbat szeretném neki. tehát nem csinálhatom meg, (és nem is akarom)hogy pl. munka után megyek tanulni, rá meg valaki vigyáz és alig látom.

nem tartottam fontosnak a korunkat megírni, de: 25 évesek vagyunk.(és 6 éve együtt) míg ez egy nőnek ideális kor a babavállaláshoz, egy férfinak talán kicsit korai.


összességében: azt hiszem úton vagyunk. szoktunk beszélgetni a témáról: "ez így lesz majd. ide rakjuk a kiságyat", stb...


köszönöm a válaszokat! először nem számítottam rá igazán, de tényleg sikerült segítenetek :)

2009. dec. 11. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!